Karadeniz Bayrak
Son Dakika
09 Ağustos 2020 Pazar

AYDIN’DA ORDU BİRLİKTELİĞİ!

AYDIN’DA ORDU BİRLİKTELİĞİ!

01 Mayıs 2019 Çarşamba, 18:21

AYDIN’DA ORDU BİRLİKTELİĞİ!
2018 yılında birlikten Güç Doğar ilkesi ile Aydın ili Efeler ilçe merkezinde kurulan Aydın Ordulular Derneği 1.İstişare Toplantısı 20 Nisan Cumartesi günü Didim Beach Elegance Resort Otel’de büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.
İlk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantı, dernek üyesi Saadet Ekiz’in açılış konuşması ve Dernek Başkanı Dr. Bayram Çelebi Karataş’ın konuşmalarının ardından Divan Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hatice Ertabaklı yönetiminde dernek yönetimi ve teşkilat yapısı oluşturuldu.
Derneğe maddi ve manevi desteğini esirgemeyen aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyesi olan Didim Beach Elegance Resort Otelin sahibi Yusuf Mutlu, Aydın Ordulular Derneği 1.İstişare Toplantısı’na ev sahipliğini yaptı.
Dernek toplantısına Almanya’dan Sigarasız Yaşam Derneği Başkanı Mehmet Şaşmaz ,İzmir Ordulular Dernekler Federasyonu Başkanı Ferda Sarıyer, Marmaris Ordulular Dernek Başkanı (Morder) Yaşar Karaosmanoğlu, dernek üyesi iş adamı Mehmet Özgen, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz katılım gösterdi.
Toplantıya katılamayan davetliler ise telgraf göndererek destek verdiler.
Toplantıda Ordu’ya ait tarihi kültürel değerler video sunumu ile tanıtıldı. Dernek üyelerinden Ahmet Ekiz Boztepe’den Trallese adlı göç olgusu ve asimilasyon sonucunda meydana gelen değişimlerin gençler üzerindeki etkilerini belirten projesini sundu.
Derneğin etkinlik yemeğinde Diş Hekimi Birol Özcan, Ünsal Bölükbaşı, Mehmet Gündoğdu ve Ordulu hemşehrilerimizden oluşan müzik grubu Ordu ve Aydın yöresine ait türküler ve şiir dinletileri ile geceye renk kattılar.
Derneğe maddi ve manevi desteği olan kişilere çeşitli hediyeler ve plaketler takdim edildi. Üyelerin destekleri sonucunda 5 öğrenciye eğitim bursu sağlandı.
Derneğin 1. istişare toplantısına 200’ün üzerinde davetli katıldı. Birliğin beraberliğin, güçlenmenin ön planda tutulduğu toplantının ev sahipliğini Ordulu hemşerimiz Yusuf Mutlu’nun yaptığı Didim Beach Elegance Resort otelde konaklamalı gündüz istişare toplantısı, gece eğlenceli müzikli yemek şeklinde 2 gün sürdü.
Ordu’dan Aydın iline üniversite eğitimi için gelen 10 öğrenci davetli olarak geceye katıldı. Dernek başkanı Dr. Bayram Çelebi Karataş toplantıya katılan ve katılamayan bütün üye ve hemşehrilere verdikleri desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.
Toplantıya davet edilen 1963-1965 yılları arasında Ordu Ulubey Ohtamış Köyünde öğretmenlik yapan Aydınlı Cengiz Vural hocanın Ordu ili ile ilgili anlattığı anıları ise toplantıya katılanlara duygulu anlar yaşattı.Ahmet Bayrak/Karadeniz Bayrak-Özel Haber

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!