Karadeniz Bayrak
Son Dakika
21 Ocak 2021 Perşembe

VALİ, ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

VALİ, ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

29 Mayıs 2019 Çarşamba, 02:22

VALİ, ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ramazan ayında hane ziyaretlerine devam ederken, gördüğü çocukları da verdiği hediyelerle sevindiriyor.
Ordu Valisi Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz Şirinevler Mahallesi 709 Sokakta ziyaretlerde bulundu. Vali Yavuz’un geleceğini öğrenen çocuklar mahalleye akın etti. Yavuz ve eşi çocuklara kitap ve oyuncak hediye etti. Ordu Vali Yavuz, Ramazan ayı boyunca Altınordu’da ikamet eden şehit, gazi, engelli, dul, yetim ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan aileleri ziyaretlerini sürdürüyor. Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile Şirinevler Mahallesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan hanelere ziyarette bulundu. Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bir süre sohbet ederek, ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinledi. Ramazan ayı boyunca şehit, gazi ailelerini de evlerinde ziyaret ettiklerini belirten Vali Seddar Yavuz, “Ramazan ayı ve tüm ayları kapsayan “Gönülden Gönüle’ projemiz kapsamında toplumun yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehit ve gazi ailelerimizi eşimle birlikte her gün saat 15:00 dan sonra 10 aileyi ziyaret ediyoruz. Bugün ziyaretimize Şirinevler Mahallesindeyiz. Bu şehirde ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz.” dedi. Vali Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Şirinevler Mahallesi’ndeki ziyaretleri sırasında da hem vatandaşlarla sohbet ettiler hem de çocuklara kitap ve oyuncaklar dağıtarak onları sevindirdiler. Vali Yavuz; “Şu ana kadar yaptığımız aile ziyareti 700 ü buldu.Ramazan ayı daha yoğun diğer aylarda da bu ziyaretleri yapıyoruz.Çocuklarımızı sevindiriyoruz.yaşlı engelli şehit ailelerimiz gazilerimizi ziyaret ediyoruz.ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlarımız hastalarımız onları ziyaret ediyoruz.ihtiyaçlarını sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Zamanımızı olabildiğince maksimum kullanmaya çalışıyoruz herkesin dinlendiği saatlerde şu saatlerde herkes evinde dinleniyor. İftar saatine kadar dolaşıyoruz.” diye konuştu.
Çocuklar mahalleye akın etti
Vali’den hediye alan çocuklardan Nisa Yıldız; “Valimiz geldi bize kitap oyuncak verdi. Valimiz bizi kucakladı, öptü, bende İstanbul’da valilerle karşılaşmıştım. Hiç biri bize hediye vermemişti, çok mutlu oldum.” dedi.
Nermin Yıldız adlı çocuk ise; “Valimiz bize oyuncaklar kitaplar verdi. İstanbul’da valiler bize hiç böyle bir hediye vermemişlerdi. Birincisinde kaçırdık, ikincide kaçırdık ama üçüncüsünde kaçırmadık hediye aldık. Vali beye çok teşekkür ediyorum bize oyuncaklar verdiği için.” şeklinde konuştu.
Aldığı hediyeden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Aza Akın da; “İlk kez bir valiyle karşılaştık, çok mutlu oldum. Fotoğraflar çekindik. Çok mutluyum, bize bebekler kitaplar verdi. Hem oyun oynayacağız hem yeni kitaplarımızı okuyacağız. Kitap ve oyuncaklar için çok teşekkür ederiz.” dedi.
Dilek Akın adlı mahalle sakini ise; “Bizde çok memnun olduk, şaşırdık açıkçası beklemiyorduk böyle bir şey. Çocuklarımız çok sevindi, diğer çocuklarımızda çok sevindiler, çok mutlu oldular. Çocuklarımız mutlu olunca bizde çok mutlu oluyoruz. Çok memnun olduk, Vali bey ve eşine çok teşekkür ediyoruz.” diye

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!