Ordu Devlet Hastanesinde yangın paniği

Ordu Devlet Hastanesinde yangın paniği

30 Mayıs 2019 Perşembe, 16:11

Ordu Devlet Hastanesinde yangın paniği
ORDU Devlet Hastanesi’nde çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Üroloji Polikliniği mesai saatinden sonra henüz bilinmeyen bir nedenle tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi.
Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi’nde bulunan Ordu Devlet Hastanesi’nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Zemin katta Üroloji Polikliniğinde başlayan yangın bir anda büyüdü. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen İtfaiye ekiplerinin çamları kırarak müdahalesi sonucu poliklinik odasındaki yangın kısa sürede söndürüldü. Poliklinik odasında bulunan malzemeler tamamen yanarak kullanılmaz hale gelirken yangında ölen ya da yaralanan olmadı.
Ordu devlet Hastanesi’nde skandal üzerine skandal
Hastanede yangına müdahale için erken uyarı sisteminin ve soğutma işlemi yapılacak malzemelerin yetersiz olduğu iddia edildi.
Ordu Devlet Hastanesi’nde yangın sensörlerinin bakım sözleşmesinin yapılmadığı bundan dolayı yangına erken müdahale edilemediği iddia edildi.Bu arada haber yapmak için hastaneye gelen basın mensubuna hastane yönetimi ve görevlileri tarafından ‘haber yapma eşin de hastanede çalışıyor senin için iyi olmaz’ şeklinde baskı yapılması üzerine yöneticilerle gazeteci arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Polis müdahale ederek tarafları yatıştırdı.Öte yandan konu Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’e iletilerek gazetecinin haber yapmasına engel olmaya çalışarak eşiyle tehdit eden hastane görevlisi hakkında gereken işlemlerin yapılması istendi.KARADENİZ BAYRAK/ÖZEL HABER-29.05.2019

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!