Paraşütlerini yaktılar

Paraşütlerini yaktılar

05 Haziran 2019 Çarşamba, 15:34

Paraşütlerini yaktılar
ORDU’nun Altınordu ilçesinde, yamaç paraşütçüleri, 530 rakımlı Boztepe’de getirilen uçuş yasağını paraşütlerini ateşe vererek, protesto etti.
Boztepe’de Şubat ayında yamaç paraşütüyle tandem (ikili) atlayışı yapan Hüseyin İlhan, teleferik tellerine takılarak düşüp, hayatını kaybetmişti. Acı olayın ardından Boztepe’de sportif ve ticari amaçlı yamaç paraşütlerine yasak getirildi.
Paraşüt tutkunları ise Boztepe’de buluşarak, yasağı protesto etti. Grup adına konuşan Ordu Sportif Havacılık Yönetim Kurulu Üyesi Levent Topal, Boztepe’nin yeniden uçuşa açılmasını istediklerini belirterek, “İlimizde yamaç paraşütü 30 yıldır yapılmakta olup, her sporda olduğu gibi paraşütle atlamada da ölümcül kazalar yaşanabiliyor. Bizde 30 yılda sadece bir kez yaşanmıştır. Ordu için özdeşleşmiş olan yamaç paraşütü, Ordu’nun giriş-çıkışındaki billboardlarında, tanıtımların yer almakta. Turizm için farkındalık faaliyeti yürütmekteyiz. Buna rağmen tam dört aydır Ordu semaları yamaç paraşütünden mahrum kalmıştır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!