İmamoğlu Ordu’da

İmamoğlu Ordu’da

08 Haziran 2019 Cumartesi, 02:27

İmamoğlu Ordu’da
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu’da büyük bir sevgi seli ile karşılandı. Ordu’da, vatandaşlarla bayramlaşıp, 23 Haziran’da yenilenecek seçim için destek isteyen İmamoğlu, çocuklara hizmet edeceğine söz verdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge yoğun izdiham nedeniyle 1 saatte girebilen İmamoğlu, “18 günde bile İstanbul’a hizmet ürettim. Akılcı ve şeffaf bir yönetim olduğumuzu ispat ettik. Dertleri, Ekrem’in soyu sopu. Neymiş? Yunanmış, Pontusmuş. Allah akıl versin bunlara ya. Ben, onların yürüdüğü akılsız yola girmeyeceğim. Sırtımı onlara, yüzümü size döneceğim. Sizi asla mahcup etmeyeceğim. Ordu’daki genç kardeşlerim bana baktıklarında beni izlediklerinde sizler Ordu’daki büyükler, anneler, babalar gençlere diyecek ki; ‘Ekrem ağabeyin gibi olabilirsin’ Ben onlara örnek olacağım. Şimdi Karadenizli hemşerilerimin benimle gurur duymaları için çok çalışacağıma, çocuklara örnek olacağıma, onlara hizmet edeceğime söz veriyorum” diye konuştu.
“Herkesi barıştıracağım”
Barış ve kardeşlik mesajları veren İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Ben 40 haneli bir köyde doğmuş, Karadeniz’in bir çocuğu olarak 17 yıl bu bölgede okumuş, İstanbul’da üniversitesini bitirmiş, iş insanı olarak çok çalışarak eğer dünya kenti İstanbul’a bir belediye başkanı oluyorsam bunu neye borçluyum söyleyeyim mi; cumhuriyete, demokrasiye, Atatürk’e borçluyum. Ben İstanbul’a giderken sizlerin selamlarını, Karadeniz’in, Trabzon’un, Giresun’un, Ordu’nun, Samsun’un, Rize’nin, Artvin’in selamını İstanbul’a götüreceğim. Türkiye o kadar güzel coğrafya ki İstanbul’dan da size Diyarbakırlının, İzmirlinin, Balıkesirlinin, herkesin İstanbul’un selamını getirdim. Ben İstanbul’da herkesi kucaklaştıracağım, barıştıracağım. Onlar kavga ettirmek istiyor, ben, barıştıracağım. Atatürk ne demiş, ‘Yurtta barış cihanda barış.’ Onun için İstanbul’u barıştırmak benim en önemli görevim olacak. Size söz veriyorum Her şey çok güzel olacak.
Genç başkana ziyaret
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu mitinginin ardından Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’yi makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. İmamoğlu, Ulaş Tepe’nin makam odasının penceresinden Gülyalılara hitap ederek, bayramlarını da kutladı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!