Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Şubat 2020 Cuma

ORDU’DA DANIŞMAN SKANDALI

ORDU’DA DANIŞMAN SKANDALI

09 Temmuz 2019 Salı, 23:44

ORDU’DA DANIŞMAN SKANDALI
Karadeniz Bayrak/Ordu
İş Vaadiyle Evli Kadınları Tuzağına Düşüren Danışman Yakayı Ele Verdi.
Ordu Ak Parti Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız ‘ın danışmanı Yavuz Atik iş kur üzerinden işe aldırdığı S.Y ile olan ilişkisi kamu oyuna bomba gibi düştü.
Danışmanla whatsapp üzerinden konuşmalarına ulaşan eşi ise S.Y ye boşanma davası açtı.Olayın yerel bir televizyon kanalı ve sosyal medyada yayınlanması üzerine Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız sosyal medya üzerinden danışmanını işten çıkardığını açıkladı.
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından AK Parti Ordu Milletvekili seçilen Op. Dr. Şenel Yediyıldız, vatandaşa daha iyi hizmet etmek, insanların taleplerini kolayca alabilmek adına Temmuz 2018 tarihinde AK Parti Ordu İl Başkanlığı Binası’na danışmanlık bürosu açmıştı. Yediyıldız’ın Ordu danışmanlığına ise Yavuz Atik getirilmişti. Ama o Yavuz Atik, bütün danışmanlık işlerini danışılmaz hale düşürdü.
Danışmanlık bürosu Mesai saatleri içersinde hizmet vererek vatandaşların istek ve temennilerini kolaylıkla aktarabilmekti. Danışmanlar aracılığı ile alınan talepler AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’a iletilerek isteklerin daha hızlı değerlendirilmesi düşünülmüştü. Ancak, bu talep, düşünce ve uygulamalar bir yıl içinde ters tepti.
ŞENEL YEDİYILDIZ PAYLAŞIM YAPTI..
AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, bugün sosyal medyada yaptığı açıklamasında danışmanlığını yapan Yavuz Atik’in kendisi ve danışmanlığı ile ilişkisini kestiğini ve danışmanlık görevine son verdiğini açıkladı. Ancak, Yediyıldız danışmanın görevine son vermesinin nedenlerini saklayarak bu konuda gerekçeli bir açıklama yapmadı.
Ama, kamu oyuna yansıyan bilgilere göre danışman Yavuz Atik’in görevini kötüye kullandığı ve bazı kişilere iş bulma vaatleriyle özel vaatler vererek, özel hayatlar yaşadığı iddialarının olması neden gösteriliyor. Bu konuda bazı bilgi ve belgelerin olduğu iddia edilse de Ordu kamu oyu Milletvekili Şenel Yediyıldız’dan gerçek bir açıklama bekliyor. Ancak, Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın danışman Yavuz Atik’in yaptığı hataları daha önceden kendisinin haberdar olduğunu, fakat, Ordu kamu oyunun bu olayları duyması ve şikayet konusu olduktan sonra danışmanı ile ilişkisini kerstiği iddia ediliyor.
24 Haziran 2018 seçimlerinde büyük umut ve vaatlerle Ordu’dan milletvekili seçilen Şenel Yediyıldız, Ordu halkı tarafından kendisinden beklenen hizmetin yapılamayışı, verilen sözler ile vaatlerin yerine getirilmemesi nedeniyle Şenel Yediyıldız’ın Ordu için hiçbir faydalı hizmet yapmadığı gerekçesiyle Ordu kamu oyunu hüsrana uğratmıştır. Bu konuda Yediyıldız’a büyük tepkiler var.

Aslında Şenel Yediyıldız, İstanbul’da doktorluk görevi sırasında Ordu halkına büyük destek veren ve yardımcı olan bir kişiydi. Ancak, siyasete atılan ve milletvekili olan Yediyıldız, TBMM’ne girdikten sonra vaatlerini yerine getirmedi, seçmenlerine verdiği sözünde durmadı. Ordu’ya ve Ordulu’ya hiçbir faydalı hizmet yapmadı. Kendisinden yardım ve destek isteyen vatandaşlara hep bakarız, ederiz, onu geçin, vs. gibi vaatlerle oyaladığı iddia ediliyor.

Şenel Yediyıldız, seçim öncesi yanında gezdirdiği ve kendisine destek verenleri mağdur ederek hiçbir sözünü yerinme getirmemesi büyük tepkilere neden olduğu için danışmanıyla birlikte kendisinin de gitmesi konusunda büyük tepkiler var.Kaynak:Yön Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!