Karadeniz Bayrak
Son Dakika
08 Ağustos 2020 Cumartesi

Yağmurun faturası ağır oldu!

Yağmurun faturası ağır oldu!

07 Ağustos 2019 Çarşamba, 11:15
Yağmurun faturası ağır oldu!

Yağmurun faturası ağır oldu!

Pazar günü hayatı felç eden sağanak yağmurun faturası ağır oldu. Caddeler göle döndü, bazı ev ve işyerlerini hastane acillerini su bastı, onlarca mahalle yolu hasar gördü. Mahsur kalan 17 kişi kurtarıldı.
İlimizde, Pazar günü yağan sağanak yağmur, kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı neticesinde, bazı ilçelerimizde ev ve işyerlerine su basması, çatı hasarları, elektrik arızaları, altyapı ve yollarda hasarlar meydana geldi. Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada, bazı ilçelerimizde metrekareye düşen yağış miktarı 66,8 kilogramı buldu.
Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada, yağışlar nedeniyle Altınordu ilçesinde Kayabaşı Mahallesinde bir yolda çökme yaşandı. Kumbaşı, Şarkiye, Yeni Mahalle, Akyazı, Düz Mahalle’de bazı evlerin zemin katları ile işyerlerini su bastı. Yağmur suları, Selimiye Mahallesi Nizamettin Caddesinde parke taşlarını söktü.
Yenimahalle Şehit Polis Aydın Güler Sokakta su baskını nedeniyle evinde mahsur kalan engelli bir vatandaş ekiplerce müdahale edilerek, mahsur kaldığı yerden çıkartıldı. Karayolunun Büyükşehir Belediyesi önünde Ulubey yolu Zübeyde hanım caddesi Şirinevler toki evleri Yeşilyurt sitesi civarı adeta göl oluştu. Araçlar mahsur kaldı.
Aşırı yağışlar Akkuş, Çaybaşı, Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerinde de etkili oldu. Akkuş’ta 1 ortaokul ve 15 evin çatısı yıkıldı, 1 araç hasar gördü.
Çaybaşı İlçesinde bir çok ev ve yolda hasar oluştu, Fatsa İlçesinde; Korgan çıkış yolunda mevsimlik fındık işçilerinin olduğu bölgede su baskını yaşandığı ihbarı yapıldı. Belediye ekiplerince müdahale edildi.
Perşembe İlçesinde; Efirli Mahallesi Oğmaca Köprüsünde 2 kişinin bir araçta mahsur kaldığı ihbarı yapıldı. İtfaiye ve AFAD ekiplerince olaya müdahale edilmiş ve mahsur kalan kişi kurtarıldı. Soğukpınar Mahallesi Dere Camii mevkiinde 17 kişi (mevsimlik işçi; 5 çocuk, 12 yetişkin) mahsur kaldığı ihbarı yapıldı. AFAD itfaiye ve jandarma ekiplerince saat 21:44 itibariyle mahsur kaldıkları yerden kurtarıldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!