Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

“Belediyeyi TKP’den almadınız!”

“Belediyeyi TKP’den almadınız!”

07 Ağustos 2019 Çarşamba, 11:19
“Belediyeyi TKP’den almadınız!”

“Belediyeyi TKP’den almadınız!”

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, belediye başkanlarının hizmetten çok mazeret ürettiklerini belirterek, “belediyeleri CHP’den, Komünist Parti’den almadınız. Şikayet hakkınız yok!” dedi.
Parti binasında düzenlediği basın toplantısına sel felaketi nedeniyle Ordu halkına geçmiş olsun diyerek başlayan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık fiyatlarına olan katkılarını anlattı. Enginyurt, “Haziran ayı itibariyle mecliste genel kurulda konuşmalar yaparak, basın toplantıları düzenleyerek. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Altınordu Ziraat Odası başkanı ve diğer oda başkanlarımızla birlikte fındık taban fiyatını açıklanması için mücadele ettik. Sayın Cumhurbaşkanı yardımcımız Fuat Oktay beye, Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal bey’e, Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a fındık taban fiyatının bu sene muhakkak Temmuz bitmeden açıklanmasının şart olduğunu söyledik” diye konuştu.
Enginyurt şunları söyledi;
“Fındık 18 lirayı geçer”
“Dedik ki Alivreci tüccarlar 15 liradan fındık satışı yaptılar, bunların niyeti fındık emekçisinin hakkını yemek, gasp etmektir buna müsaade etmemeliyiz. Üretici perişan dedik, toplumdaki meydana gelen sıkıntılar sebebiyle fındık üreticisi daha perişan dedik. Buna bir çözüm bulmak gerekir, bunu tek çözümü de en az 18 lira taban fiyat açıklanmalı TMO fındık alacağını ilan etmeli ve Temmuz bitmeden bu belirlenmeli dedik. Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ediyorum. Sesimizi duydu, demek ki yürekler toplu attıkça ses duyuluyor, 17 lira taban fiyat olarak açıklandı. Ağustos ayında doğrudan gelir desteği, alan bazlı gelir destek dağıtılacak ortalama 2 lira düşecek dönüm başına ve inşallah randımanı 50’nin üzerinde olan fındıkta bizim dediğimiz rakam olan 18 lira ve üzerinde değerini bulacak.
Unutulan vekil!
Fındığın tek kelimesini ağzına almayıp da fındıktan bahsetmeyi bırakın da Ordulunun unuttuğu vekil dahil şimdi çıkmış fındık taban fiyatını sahipleniyor. Taş yerinde ağırdır. Adamlık hakikaten mücadele etmektir, Ordulu bizi ceylan derisi koltuklarda otursun diye seçmedi. Ordulu bizi hakkını hukukunu savunsun diye seçti. Biz MHP Ordu milletvekili ve teşkilatları olarak bu mücadeleyi sonuna kadar verdik. Üreticimizin yanındayız, bundan da paye beklemediğimizi açıkça ifade ediyorum. Yeter ki üreticimizin yüzü gülsün, 8 milyon üreticinin yüzü gülsün. Bu bizim için en önemli mutluluktur.”
“Hesap soracağız!”
Belediye çalışmalarının yetersizliğine de vurgu yapan Cemal Enginyurt, suskunluklarının 6 aylık süre tanımalarından kaynaklandığını da belirterek, şöyle devam etti;
“Ordu’da ki 19 ilçe belediyesine 6 ay süre tanıdık, bazıları diyor ki ‘niye konuşmuyorsunuz?’ 6 ay zaman tanıdık ister kendi partimizin belediye başkanı olsun ister Ak parti isterse CHP belediye başkanı olsun 6 ay sonra şunu herkes bilsin ki Cemal Enginyurt ve arkadaşları belediyelerinde hesabını sormaya başlayacaktır.
Mazeret çok!
Hiç kimse mazerete sığınmasın, duyuyoruz ki bazı belediye başkanları ‘çok büyük borç devraldım, çok büyük enkaz devraldım. Bu borçların altından çıkmak zor bir 3 yıl hizmet yapamam kimse benden hizmet beklemesin’ diyormuş. O arkadaşlara tavsiyemiz ve önerimiz şudur; Belediyeyi Komünist Parti’den almadınız, CHP’den almadınız ya kendiniz belediye başkanıydınız devam ediyorsunuz ya da Ak Partili bir belediye başkanından belediyeyi devraldınız. Şikâyet etme hakkınız yok, bu millet hizmet bekliyor. Dün meydana gelen 1 saatlik yağmur gösterdi ki Altınordu belediyesi başta olmak üzere yer altı hizmetleri sıfır, hiç bir şey yapılmadı apaçık ortadadır. Eğer Zübeyde Hanım caddesine 40 yıl sonra su basıyorsa bunun hesabını verecek olan belediyedir, belediye başkanlarıdır. Hiç kimse mazerete sığınmamalıdır. Ordu’ya yakışır hizmeti vermek zorundayız. Bizde bunun takipçisi olacağız.” Samet Sezer/Yusuf Can Erişen (Ordu Hayat)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!