Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

“Konaklama istatistikleri arttı”

07 Ağustos 2019 Çarşamba, 11:23

“Konaklama istatistikleri arttı”
İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, turizm konusunda geride kalan süreçte yaptıkları çalışmalardan bahsederek, tanıtım amacı ile pek çok başlıkta proje hazırlayarak hedef kitle belirlediklerini dile getirdi.

Turizm alanında yaptıkları tanıtım çalışmalarıyla beraber her geçen yıl konaklama oranının artığını söyleyen Toparlak, turizm pot6ansiyelini Karadeniz’e çekmek istediklerini ifade etti.
“Forumlar ve zirveler düzenledik”
‘Valiliğimizce ilimizde Turizmin gelişmesi için gerekli olan kolay ulaşım, kaliteli konaklama tesisi, kaliteli hizmet sunumu, etkili tanıtım yeni turizm cazibe merkezleri gibi bir takım çalışmaları hızla projelendirerek uygulamaya koyduk’ diyen Toparlak, şu açıklamalarda bulundu; “Tanıtım faaliyetlerinin en önemli unsur olduğu bilinciyle tanıtım atağı başlattık. Tanıtım amacı ile pek çok başlıkta proje hazırlayarak hedef kitle belirlediğimiz tanıtım amaçlı Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden katılımlar ile misafirleri ağıladık. Turizm konularında formlar ve zirveler düzenleyerek beklentilerimizi paylaştık. Yoğun tanıtım faaliyetlerimizi sürdürdük ve bu kapsamda yine 2018 yılı içerisinde İran Türkiye genelinde ulusala yayın yapan gazete ve televizyon temsilcilerini, İran seyahat acentaları temsilcilerini THY sponsorluğunda ilimizde misafir ettik. Eski bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş bey’in katılımıyla TRT tarafından hazırlanan Ordu tanıtım belgeselinin galasını gerçekleştirdik. Ordu’nun değerleri turizme akıyor projeleri kapsamında, Ordu belgeselleri körfez ülkelerinde yayın yapan televizyonlarda düzenli olarak yayınlanmasını sağladık.”
“Konaklama istatistikleri arttı”
Yaptıkları çalışmaların meyvelerini konaklama anlamında da aldıklarını söyleyen Toparlak; “Turizm adına yaptığımız çalışmaların geri dönüşümünü konaklama istatistiğinde gördük. Örneğin, 2015 yılında konaklamayı %41, 2016 yılında %25, 2017 yılında %18, 2018 yılında %20 artış olarak gördük. Çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Bakanlığımız himayelerinde Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin, turizm potansiyelini Türkiye, Karadeniz pazarına çekmek ve kültürel işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkileri geliştirme amacı ile yapılan 2. Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine Karadeniz’e yakınım zirvesi kapsamında 33 katılımcı ülkenin seyahat acente sahibi tur operatörleri sektör temsilcileri, turizm yatırımcıları ve bölgemizde 6 ili kapsayan sektör temsilcilerinin katılımı ile ülkemizin en büyük turizm zirvesini ilimizin ev sahipliğinde gerçekleştirerek Karadeniz Turizm çalıştayını düzenledik.” şeklinde konuştu.
Yılmaz Ülgü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!