Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Mayıs 2020 Pazar

BİR YILDIZ ADAYI AYSUDE YILDIZTEKİN

BİR YILDIZ ADAYI AYSUDE YILDIZTEKİN

17 Eylül 2019 Salı, 23:48

BİR YILDIZ ADAYI AYSUDE YILDIZTEKİN
Basketbola Ankara’da başladıktan sonra polis memuru olan ailesinin Ordu’ya tayin olması nedeniyle Ordu İEF A Koleji’nde spor yaparak tüm dikkatleri üzerine çeken. 1.94 boyundaki Milli Pivot Aysude Yıldıztekin, yeni sezon öncesinde İstanbul Emlak Konut Kulübü ile tekrar sözleşme imzaladı.
Henüz 18 yaşında olmasına karşın geleceğin yıldız basketbolcuları arasında gösterilen Aysude Yıldıztekin, 2019-2020 sezonunda İstanbul Emlak Konut Kulübü formasını tekrar giyecek.
SÜREKLİ YÜKSELİŞTEYDİ
Aysude Yıldıztekin, annesi ve babasının polis memurları olarak görev yaptığı Bolu’da 2001 yılında doğdu. Ailesinin Batman’da şark görevleri sonrasında 2005 yılında Ankara’ya döndüler. Aysude Yıldıztekin, 11 yaşında Ankara TED Kolejinde basketbola başladı. Keşfedilmesi uzun sürmedi ve 1 yıl sonra Arı Kolejine tam burslu geçerek burada basketbola devam etti. 2017 yılında annesi Nurdan Yıldıztekin ve babası Seyfi Yıldıztekin’in Ordu’ya tayin olmasından sonra Ordu İEF A Kolejine gelerek burada takıma yaptığı katkılarla A Koleji’nin 1.Lige yükselmesinde başrol oynadı.
2018 yılında Türkiye Basketbol Kadınlar 1. Liginde mücadele eden İstanbul Emlak Konut Kulübünde 1 yıl oynadı ve beğenildi. 2019-2020 sezonunda da Emlak Konut Kulübü ile profesyonel sözleşmeye imza atarak tekrar kulübünde kaldı. Yıldıztekin’i 1 yıl daha mavi meleklerin kadrosuna katan imza törenine Emlak Konut Spor Kulübü Genel Menajeri Tunç Ayberk Açık, Emlak Konut Kadın Basketbol Takım Koçu Vedat Sağlık ile idareci Raşitbey Korkmaz katıldı. Oynadığı okul ve kulüp takımlarında başarılara imza atarak bir çok ödül aldı. U14-U16 ve U18 milli takımlarında birçok kez mili maçlara çıkarak ülkemizi temsil etti. Aysude Yıldıztekin 1.94 cm boyunda olup pivot mevkisinde görev yapıyor. ŞAMPİYONLUK YAŞADI
Aysude, 2017-2018 sezonunda Ordu İEF A Koleji ile birlikte Bölgesel Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonluğu yaşadı. Bu süre zarfında aynı zamanda okul takımında da forma giydi. Milli Takım kategorilerinde de yıllarca forma giyen başarılı basketbolcu, U14 ve U16 Takımlarında forma giydikten sonra son olarak da U18 Milli Takımında görev aldı. Yeni sezonda tekrar İstanbul Emlak Konut Kulübü’nde mücadele edecek olan Milli Pivot Aysude Yıldıztekin, gelecek vaat eden basketbolculardan biri olarak gösteriliyor. Sporda gösterdiği başarısını eğitimde de gösteren Yıldıztekin, İstanbul Özel Aydın Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden yüzde yüz burs alarak üniversitenin takımında da forma giyecek.
KARADENİZ BAYRAK/Ahmet Bayrak/Özel Haber/ORDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!