Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Mayıs 2020 Pazar

KEPAZELİK!

KEPAZELİK!

27 Eylül 2019 Cuma, 00:09

KEPAZELİK!
Görevden alınan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’ın, son 1 ay içinde iki ayrı hastaneden 1 aya yakın rapor aldığı ortaya çıktı.
Görevde olduğu süre içinde adı skandallarla anılan Eski İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz görevden alındı ama skandalların arkası kesilmedi. Şimdi de Ordu’da kalmak için sürekli rapor aldığı ortaya çıktı. Hatta bu raporların bazılarını hastaneye bile gitmeden aldığı ileri sürülüyor.
Bu nasıl hasta?
İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınmasına karşın Ordu’dan gitmeyen eski Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, bunu da sık sık aldığı raporlarla sağlıyor. Yanmaz’ın 5 ayrı defa Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nden 4 ila 5’er günlük raporlar aldığı ortaya çıktı. Hatta bu raporların bazılarının hastaneye gitmeden yazıldığı da iddia ediliyor.
Son rapor ODH’dan
Ordu’dan gitmemekte ısrar eden Dr. Ergün Yanmaz, önceki gün de Ordu’da bu işi yapacak hekim yokmuş gibi Erzurum’un bir ilçesinden getirerek atadığı ve okul arkadaşı olduğu ileri sürülen Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Atila Gürgen’den aldı.
İşte koruduğunuz müdür
Görevden alınan veya tayin olan kamu görevlileri devir-teslim sonrası hemen o ilden ayrılırken Dr. Ergün Yanmaz’ın bu inadı ise dikkat ve tepki çekiyor. Üstelik bu gidişi geciktirmek için yöneticisi olduğu kurumları rapor üzerinden kullanması de rezalet olarak yorumlanıyor.
Bu kadar sürekli hasta olan bir kişinin ayrı ayrı yerler ve acil yerine uzman bir hekime gitmesi gerektiğini belirten sağlıkçılar, iki hastane başhekiminin buna kayıtsız kalmasını4 ve hatta ortak olmalarını da kınıyorlar. Kaynak Ordu Hayat

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!