Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

AŞIKLI MAHALLESİ SAKİNLERİ DERTLİ!

AŞIKLI MAHALLESİ SAKİNLERİ DERTLİ!

27 Eylül 2019 Cuma, 00:17

AŞIKLI MAHALLESİ SAKİNLERİ DERTLİ!
“Hilmi Başkan sözünde durmadı”
Mesudiye Aşıklı Mahallesi sakinleri, mahallelerinde yol ve su sorunlarının olduğunu aktararak, ne Büyükşehir Belediyesi’nin ne de Mesudiye Belediyesi’nin sorunlarıyla ilgilenmediğini belirttiler. Mahallelerinde su sorunu olduğu için vatandaşların İstanbul’dan Mesudiye’ye gelmek istemediğini söyleyen mahalle sakinleri, Mesudiye ve Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedi.
“Soran olmadı”
Mesudiye Aşıklı Mahallesinden Nevazat Koçak, dertlerini dinleyenin olmadığını söyleyerek, “Aşıklı Mahallesinin çok sorunları var. Başta yol su. Su derdimiz çok büyük. Baraj yapımında sularımız bombalardan etkilendi. Su yeraltına tünellere kaynadı. Onun için eksik olan su sorunumuzu halletmemiz gerekiyor. Sıkıntı çekiyoruz hatta bu su yüzünden çocuklarımız İstanbul’dan gelip te köylerini ziyaret etmiyorlar. Yollarımız asfaltlanmıyor berbat bir şekilde.Arabaların lastiklerini taşlar kesiyor, burada sorunumuz çok. Yetkililerden bu konuda anlayış bekliyoruz. Baraja balık tutmaya gelenlerden mahalle içerisinde çok rahatsız oluyoruz. Bunları yetkililere iletiyoruz, jandarma geliyor görevini yapıyor ama sonra tekrar geliyorlar başa çıkamıyoruz, çok rahatsızız. Bizim tapulu arazilerimizden geçiyor yol, yolun ucu yok. Yollarımız perişan eğer devletin yoluysa gelsinler yolu yapsınlar. Yol ve suyumuzla ilgili Mesudiye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesine dilekçemiz var. Bir yıl oldu kimse gelip te bu dilekçenin akıbeti nedir demedi. Ne sorununuz var diye soran olmadı. Mesudiye ve Büyükşehirden gelip incelenmesini istiyoruz. ” dedi.
“Hilmi Başkan sözünde durmadı”
Metin Koçalan adlı vatandaş ise; “Yazları burada,kışları İstanbul’da kalıyoruz. Mahallemizin sorunlarının en başında su geliyor, kanalizasyon hiç yok. Bunların bir an önce yapılmasını arz ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler beyden özellikle rica ediyorum. Hilmi başkanımızı seçmek için İstanbul’dan oy kullanmaya buraya geldik. Hilmi başkanımız bizim mahallemizi ziyaret edecekti etmedi, özellikle ziyaret etmesini bekliyoruz. Geleceğim diye söz verdi, sözünde durmadı. Sularımız yağmur yağdığında bulanıyor, çamur akıyor. Hasta oluyoruz içme suyunu dışarıdan taşıma suyla getiriyoruz. Sıkıntımız çok büyük, Hilmi başkanımız çözeceğim dedi fakat şu ana kadar hiç bir şey çözülmedi.
” diye konuştu. “OSKİ, sözünde durmadı”
Zeliha Candan da, OSKİ’nin sözünde durmadığını aktararak, şunları kaydetti; “Mahallenin durumu ortada. Hilmi Güler’i başkan yaptık ne geliyor, ne uğruyor. Su gelmiyor. OSKİ midir nedir telefon ediyoruz gelmiyorlar. Suyumuz yok kardeşim susuzuz. Elektrikli şofbenlerimiz susuzluktan yandı. Yazık günah değil mi bize! OSKİ’nin insanı sözünde durmadı. Hilmi beyde gelsin görsün memleketin neresinde var böyle berbat yol, sokak.
“Tatile geldik suyumuz yok”
Ayşe Koçalan ise; “3 ay oldu İstanbul’dan tatile geldik. Ama suyumuz yok, akanda az bir yağmurda bulanık akıyor. Yollarımızı görüyorsunuz berbat, çamaşır asamıyoruz araçlar geçince toz toprak oluyor. Mahallemize çocuklar için oyun parkı istiyoruz. Yetkililerimiz inşallah sesimizi duyarlar.” şeklinde konuştu.KARADENİZ BAYRAK /AHMET BAYRAK/ÖZEL HABER-2019

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!