SPORUN ENLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

15 Mart 2015 Pazar, 02:53

SPORUN ENLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK-ORDU
ORDU’DA KUTLANAN AMATÖR SPOR HAFTASI ATATÜRK SPOR SALONUNDA DÜZENLENEN “ SPOR’UN ENLERİ “ ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ ETKİNLİKLERİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri Atatürk spor salonunda düzenlenen “ Sporun Enleri “ ödül töreniyle sona erdi.
Atatürk Spor Salonunda düzenlenen ödül törenine Ordu Vali Yardımcısı Fatih GÖRMÜŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Murat EMUCE, ASKF Başkanı Mustafa KILIÇ, , Şube Müdürleri, Sporun Enleri, Avrupa ve Dünyada dereceye giren sporcular ve Hafta boyunca yapılan faaliyetlerde dereceye giren kulüpler ve sporcular katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Judo,Güreş, Wushu ve Muay-thai branşlarında sporcuların yaptığı gösterilerle devam etti.
Gösterilerin ardından açılış konuşması yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Murat EMUCE” 13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör spor haftası etkinliklerine ilimizde 12 spor dalında yaklaşık 650 sporcu katılmıştır. İlimizde 2.defa düzenlenen ödül töreninin sporun gelişimi açısından ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz. Çünkü başarılı sporcularımızın ödüllendirilmesi hem o sporcularımızın çalışma azmini artıracak hem de diğer sporcularımız ve sporla tanışmamış gençlerimiz ve çocuklarımız için önemli bir teşvik olacaktır. Bugün itibariyle İlimizde lisanlı sporcu sayımız 36.844, kulüp sayımız ise 133 ulaşmıştır. 2015 yılında en büyük hedefimiz sporcu sayımızı 45 bine kulüp sayımızı ise 180’e çıkarmaktır” dedi.
Konuşmaların ardından başlayan ödül töreninde ilk olarak Ordu Vali Yardımcısı Fatih GÖRMÜŞ, Sporun Enlerine ve Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarılı olmuş sporculara hediyelerini takdim ederek Türk sporuna vermiş oldukları katkıdan dolayı teşekkür etti.
Amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında yapılan müsabakalarda dereceye giren takımlara ve sporcular ise kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Murat EMUCE, ASKF Başkanı Mustafa KILIÇ, Ordu Büyük Şehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Mehmet GÜLER,  Spor Şube Müdürü Fatih ŞAHİN, Sicil Lisans Şube Müdürü Aziz ERDOĞAN takdim ederek katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiler.
2014 YILI YILIN ENLERİNDE PLAKET ALANLAR
Futbol Dalında Plaket Alan Enler :Yener Çelik,Fikret Ayabakan,Üstün Türközer,Güven Türközer, Salih Aydoğan,Turgay Güney,Uğur Şerement,Erol Aydoğdu,Şükrü Bekiroğlu,Aydın Yıldırım,Kahraman Sönmez,Adem Aksoy,Aziz Tokat,Ahmet Çoluk,Mustafa Köksal
Taekwondo Dalında:Emine Güler
Judo:Hülya Şenyurt Gebeş,Neşe Şensoy
Plaket Alan Başarılı Sporcular:Mertcan Akçay,Tuğba Yayla,Deniz Aktaş,Gülşah Emeksiz,İlker Gülderen,Denizhan Çalışkan,Rümaysa Yayla,Minel Akdeniz,Furkan Şişcioğlu,Mustafa Kaşyol,Ümit Burkaç,Gamze Nur Sarı,Cevat Karagöl,Çağla Baş,
Kupa Töreninde
Ordu Telekom Egas Otel Bayan Voleybol takımı ve diğer takımlar kupalarını aldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!