Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ocak 2020 Perşembe

KANALİZASYON DENİZE AKIYOR

KANALİZASYON DENİZE AKIYOR

15 Ekim 2019 Salı, 13:45

KANALİZASYON DENİZE AKIYOR
Ordu Üniversitesi kampusu içerisinde bulunan kredi yurtlar kurumuna ait öğrenci yurdunun kanalizasyonu 10 yıldır denize akıyor.
Cumhuriyet Mahallesi 1445 sokakta bulunan atık su yağmur sularıyla birlikte Saydere kanalına bağlanıp denize akmaya devam ediyor.
Mahalle sakinleri pis koku ve haşerenden mağdur olduklarını, aynı zamanda yağmur suyu kanalının denize akışının sıkıntılı olmasından dolayı sel tedirginliği yaşadıklarını dile getirdiler.
Yol geçişlerindeki yağmur suyu basklarının suyun akarında yüksek olduğundan denize giden suların düzgün akmaması sebebiyle Cumhuriyet Mahallesi su baskınları yaşıyor.Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesinin soruna çözüm bulmasını bekliyor.
Bu çevre rezaletine göz yuman, iki dönem Ordu Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmasına rağmen üniversiteyi bir adım ileri götüremeyen,Tıp Fakültesi Hastanesini Ordu’ya kazandıramayan Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve ekibine tepkiler sürüyor.
Seyit Torun döneminde başlayan Enver Yılmaz ve Engin Tekintaş’ın belediye başkanlıkları döneminde ve şimdiki başkanlar Mehmet Hilmi Güler ve Aşkın Tören zamanında da devam eden pis atık sularının mahalle içinden geçerek denize dökülmesine izin vermelerinin kendilerini mağdur ettiğini ifade eden mahalle sakinleri daha fazla zaman geçirmeden sorunun bir an evvel çözüme bağlanmasını istiyor.Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak/ORDU-Özel Haber-15.10.2019

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!