Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

Salih artık ıslanmadan el sallayacak

Salih artık ıslanmadan el sallayacak

03 Kasım 2019 Pazar, 00:08

Salih artık ıslanmadan el sallayacak
Ordu’da yol kenarında durup geçen araçlara el sallayan engelli Salih Belen için Gürgentepe Kaymakamı Nursel Özdemir özel bekleme alanı yaptırdı. Salih Belen, 27 yaşında engelli bir genç. Ordu’nun Ulubey İlçesi eski Belen köyü şimdiki Güngentepe ilçesi Gülbelen köyünde Cemal Belen’in 6 çocuğundan birisi olan doğuştan zihinsel engelli Salih’in en sevdiği şey yol kenarında bekleyerek gelip geçen arabalara el sallamak. Salih yağmura-çamura, kara-kışa aldırmadan her gün aynı yerde durup yoldan geçen otomobillere el sallıyor.
Gürgentepe Kaymakamı Nursel Özdemir, zihinsel engelli Salih’i her zaman yaptığı gibi Ordu Gölköy-Gürgentepe yolu üzerinde el sallarken fark etti. Engelli gencin her gün yola kenarına çıktığını öğrenen Kaymakam Özdemir, Salih’i yağmurdan, kardan koruyacak bir alan yaptırdı. Yapının üzerine de ‘Salih’in yeri’ yazdırıldı. Özel bekleme alanına bir bank ve sehpa konuldu.
Yoldan geçenlerin ilgi odağı olan Salih’in yerinde yoldan geçenler Salih’in olmadığı zamanlarda fotoğraf çekinerek sosyal medyadan paylaşıyor.
KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK/ORDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!