Karadeniz Bayrak
Son Dakika
30 Mart 2020 Pazartesi

VATANDAŞA YOL ENGELİ

VATANDAŞA YOL ENGELİ

04 Kasım 2019 Pazartesi, 00:39

VATANDAŞA YOL ENGELİ
Ordu-Ulubey karayolu yapılırken evi ile irtibatı kopan Ergin Yeşiltaş, mağdur olduğunu belirterek soruna çözüm bulunmasını istedi.
Bu durumun kendini mağdur ettiğini ifade eden Ergin Yeşiltaş, “Ben arıcıyım yılın 8-10 ayı burada olmuyorum. Ben yokken gelmişler yolu yapmışlar. Hiç kimseye de sormamışlar. Biz buradan geçiyoruz ama bu adam evine nasıl ulaşacak diye düşünmemişiler. Böyle şey olmaz. Ben şu anda perişan bir haldeyim. Evime girip çakamıyorum, araç getiremiyorum.” dedi.
Yeşiltaş, “Yol yapılırken hiç kimseye bir şey sorulmamış. Kamulaştırma da yapılmamış. Benim dışımda herkesin evine yol yapıldı. Bir tek ben mağdur durumdayım. Ben evime patozu nasıl getireceğim. Fındığımı nasıl yükleyip satmaya götüreceğim. 70 metre ilerde Uygun yerim var bana anayoldan evime yol giriş versinler.” diye konuştu.
VATANDAŞ ULUBEY BELEDİYE BAŞKANI İSA TÜRKCAN’A TEPKİLİ
Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’a tepki gösteren Yeşiltaş, “O her gün buradan geçiyor. Burada yapılan işi de görüyor. Makam aracını durdurup bir kez olsun bile demiyor ki ‘ya ne yapıyorsunuz burada insan evine nasıl ulaşacak? Başkanlık bu mu dur? Ben buna da akıl erdiremiyorum. “ şeklinde konuştu
Eşinin yol sorunu yüzünden düşerek kolunu incittiğini de belirten Yeşiltaş, evine girip çıkmakta zorlandığı için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu savcılığın da bunu kabul ederek dosya açtığını sözlerine ekledi.
KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!