Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

Gülyalı’da hamsi şenliği düzenlendi

Gülyalı Kestane Mahallesi’nde hamsi şenliği düzenlendi

18 Kasım 2019 Pazartesi, 22:56

Gülyalı’da hamsi şenliği düzenlendi
Ahmet BAYRAK,(Ordu-Gülyalı )
Ordu’nun Gülyalı İlçesi Kestane Mahallesi Derneği ile muhtarlık tarafından 5’inci kez ‘Hamsi Şenliği’ düzenlendi. Kestane Mahallesi İlkokulu’nun bahçesindeki etkinlik için yaklaşık 50 kişi görev alıp, ızgara ve tavaların başına geçti. Şenlikte, ızgara ve tavada pişirilen yaklaşık 2 ton hamsi, katılımcılara ikram edildi. Temel Reisin sunuculuğunu yaptığı şenlikte sahneye çıkan yerel sanatçılar seslendirdiği türkülerle katılanları gönüllerince eğlendirdi.
Mahalle Muhtarı Yusuf Yurtseven ve Gülyalı Kestane Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefa Öztürk’ün organize ettiği şenliğe, Gülyalı İlçe Kaymakamı Burhanettin Yavaşi, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterleri Ali Erdal Gülderen ve Suat Olgun, Ordu Büyükşehir Belediyesi Encümeni ve İmar Komisyonu Başkanı Aşkın Baş,Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zabit Yön, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Kestane Köyü Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sefa Öztürk, Kestane Mahalle Muhtarı Yusuf Yurtseven, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.
Kestane Mahalle Muhtarı Yusuf Yurtseven,“ Umuyorum ki bu yıl 5. düzenlediğimiz bu şenliğimiz kesintisiz her yıl sürecek ve gelecek nesillere en güzel hediyelerimizden biri olacak. Bu etkinlikler sayesinde gurbetçiler de mahalleye geliyor. Böylece birlik ve beraberlik pekişiyor.” dedi. Yurtseven, şenliğe katkı veren Ordu Büyükşehir ve Gülyalı belediyeleri ile hayırseverlere de teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!