Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Şubat 2020 Perşembe

Ordu’da halk istimlak edilmeyen yolu kapattı

Ordu’da halk istimlak edilmeyen yolu kapattı

15 Aralık 2019 Pazar, 02:00
Ordu’da halk istimlak edilmeyen yolu kapattı

Ordu’da halk istimlak edilmeyen yolu kapattı

Ahmet BAYRAK-Karadeniz Bayrak-(Ordu)

Ordu’nun Altınordu İlçesi Eskipazar Mahalle sakinleri yolu trafiğe kapattı.

Tapulu  arazilerinden yol geçtiklerini söyleyen vatandaşlar yolu trafiğe kapattı. Mahalle halkı 18 maddeye göre  kendi arazilerinden geçen yolun imara göre açılmasını istiyor.

Mustafa kırım ve hissedarlarına ait 12 dönüm  yer Ordu Belediyesi tarafından 10 yılı aşkın bir süre önce trafiğe açıldı.Doğalgaz, Elektrik, Kanalizasyon su hatları geçmesine rağmen yaklaşık on yılı aşkın bir süredir yol  bir türlü imara açılmadı .Eskipazar ve Karşıyaka Mahallesinin tam kesiştiği noktada bulunan yolun bir kısmı Emniyet diğer kısmı ise Jandarma bölgesi olduğu için olay yerine jandarma ve  polis ekipleri geldi.18 maddeye göre  kendi arazilerinden geçen yolun imara açılmasını isteyen vatandaşlar yolu barikatlarla  yarım saat trafiğe kapattı.Yetkililerin  devreye girmesiyle hafta içi sorunun çözümü için söz alan vatandaşlar yolu trafiğe açtı.Mahalleli yapılan görüşmede bir sonuç alınamazsa yolu tekrar trafiğe kapatacaklarını  söylediler.

Yola karşı olmadıklarını söyleyen vatandaşlar tapulu arazilerinden belediye  yüzde kırkını  alarak yol geçirdi. Yol kesmedeki amacımız yoldan harici 12 dönüm yerin imara açılmasını istiyoruz dediler.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!