Karadeniz Bayrak
Son Dakika
07 Ağustos 2020 Cuma

Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu Resmiyet Kazandı

Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu Resmiyet Kazandı

25 Aralık 2019 Çarşamba, 00:16

Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu Resmiyet Kazandı

Ahmet Bayrak/Karadeniz Bayrak Gazetesi/ORDU

Almanya’da kurulu derneklerin bir araya gelerek oluşturdukları Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu (AGDF), Baden Wüttenberg Eyaleti Sttutgart yakınlarında kurulu Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz ev sahipliğinde bir araya gelerek oluşturulan tüzüğü imzaladı.

Buna göre Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonunun kurucu başkanı Köln’de kurulu Avrupa Giresun Derneği Başkanı Bankacı Metin Çoban oldu. Mülheim Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği Eski Başkanı İş adamı Aydın Petekçi Başkan Vekili olurken dernekler arası koordinasyonu sağlamak üzere Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz başkan ve vekiline yardımcı olarak seçildi.

Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz: Federasyonumuz artık resmiyet kazanmıştır Avrupa Giresun federasyonu (AGF) imzalar atıldı Avrupa’ya hayırlı uğurlu olsun dedi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu kuruluş ve tüzük toplantısında Avrupa da faal bütün derneklerin federasyon çatısı altında birleştirilmesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanması kararı alındı.

Avrupa Giresunluların birlik ve beraberliği için önemli bir adım olarak görülen Avrupa Giresun Federasyonunun merkezi Köln olarak belirlendi.Karadeniz Bayrak Gazetesi  olarak Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonunda görev alan seçilen yönetim kuruluna başarılar diliyoruz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!