Karadeniz Bayrak
Son Dakika
07 Ağustos 2020 Cuma

ÇAMBAŞI YOLU KİME EMANET !..

ÇAMBAŞI YOLU KİME EMANET !..

03 Ocak 2020 Cuma, 00:26

ÇAMBAŞI YOLU KİME EMANET !..

Ordu Çambaşı yolunda buzlanma nedeniyle 2 araç devrildi

Ahmet BAYRAK/Ordu

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde, hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Çambaşı Yaylası’nda, buzlanma nedeniyle bazı araçlar yolda kaldı, 2 araç devrildi.

Karadeniz’in yüksek kesimlerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor. Yılbaşı tatili dolayısıyla Çambaşı Yaylası’ndaki kayak merkezine gidenler, Yokuşbaşı mevkisinde kar ve buzlanma nedeniyle yaklaşık 2 saat yolda kaldı, 2 araç ise devrildi. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda kalan bazı araçlar ekiplerin yardımıyla yol kenarına çekildi.

 Geçtiğimiz günlerde  aynı yerde  buzlanma nedeniyle bir çok araç yolda kalmış diğer araçların yardımıyla kurtarılmıştı.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, gazetelere yaptığı  açıklamada, geçen yıl yüzde 80 kapasiteyle çalışan kayak merkezinin bu sezon yerli ve yabancı turistlere tam kapasiteyle hizmet vereceğini söyledi. Kaya, bölgede konaklama sorununun da önemli oranda aşıldığını, ulaşımın aksamaması için belediye olarak her türlü tedbiri aldıklarını ifade etmişti.

BAŞKAN KAYA VE KARAYOLLARINA TEPKİ

Mahsur kalan vatandaşlar, yolda ulaşımla ilgili gerekli önlemleri almayan  Belediye Başkanı Yener Kaya ve Karayolları yetkililerine  ”her kar yağdığında bu çileleri çekmekteyiz, buralara sahip çıkacak kimseler yok mu? Çambaşı yolu kime emanet” diyerek  tepki gösterdiler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!