Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Ekim 2020 Çarşamba

İlküvez’de yeni senaryo..

İlküvez’de yeni senaryo..

03 Şubat 2020 Pazartesi, 12:48

İlküvez’de yeni senaryo..

İlküvez çöp alanında  yeniz senaryolar yapıldığını belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Kadını ve aileyi koruma kanunu ile çöp sahasını koruyorlar dedi.Adıgüzel sosyal medya facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı.

Valilik bir yandan esnaf ve vatandaş üzerinde devlet gücü ile baskıyı artırırken şimdi de 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi hakkındaki kanun kapsamında işlem yaptırıp kendini gülünç durumlara düşürüyor.
Çöp alanında görevli belediye çalışanlarına amirlerinin zoruyla, halktan tespit edilen 27 kişi şikayet ettirildi. Ünyedeki mahkemenin hakimi sikayet edilenlere tek sorgu sual etmeden aileyi ve kadını koruma kanunu kapsamında karar aldırıp bu şahısların bulunduğu alana ( yani tabi ki çöp alanına) yaklaştırmama ve yaklaşırsa tutuklama kararı çıkarttı.
Bence konu aile mahkemesine göndermeden önce BELEDİYE NİKAH DAİRESİNE gönderilmesi gerekirdi.
1-Şikayet edenler ile edilenler arasında aile ya da akrabalık ilişkisi yok
2-Şikayet edenler kadın değil.
3-Şikayet edenler şikayet edilenleri tanımıyor bile

Peki neden bu kanun devreye sokuldu. Çünkü Türk ceza kanunlarında bir darp şiddet bile olsa veya bir kamu alanına karşı böyle bir eylemde tutuklama veya uzaklaştırma cezası yok. Ancak kadın cinayetleri ve aile içi şiddetin yoğun olduğu ülkemizde BU DURUMA ÖZEL çıkarılmış kanun kapsamına alarak bu çöp sahasına yaklaşan bu kişileri tutuklama yetkisi alıyorlar.

CEREN ÖZDEMİR’i koruyamayanlar, KADINLARI KORUMAK İÇİN 6284’ü işletmeyenler, bu kanunu ÇÖP ALANINI KORUMAK İÇİN işletmeye çalışıyorlar. Ne yazıkki bir hakimi de bu trajikomik karara alet ediyorlar.

Öte yandan İlküvez halkı terotistlikle suçlanıyor 35 kişi karakollarda ifade verdi. Esnaf baskı altında. İlküvez’deki 15bin kişinin hizmet aldığı tek akaryakıt istasyonu bölge halkına gözdağı için kapatıldı. Tabi bu kapatmadan faydalanan Çaybaşı’naki diğer tek akaryakıt istasyonun da sahibinin Çaybaşı AKP ilçe başkanı olması enteresan tabi.

Bu arada valiyi tekrar uyarıyorum.
Yaptığınız tüm hukuksuzlukları takip ediyorum. Bugün 14.00’de muhtarlar ile yapılacak toplantıda bu hukuksuz koruma ve uzaklaştırma tebligleri ile muhtarları tehdit etmeye kalkmayın. Yediğin naneleri de fındıkları da, nerde yediğini de, hangi seçim çalışmalarında kullandığını da biliyorum. Hatta verdiğim soru önergesinden sonra panikleyip sağdan soldan fındık toplayıp aldığın şirkete birazını geri vermeye çalıştığını da..
Kırdığın fındıkların, yaptığın hukuksuzlukları da hesabını günü gelecek kanun önünde vereceksin.
Şairin dediği gibi..
Sabahın da bir sahibi var..Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!