Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Ekim 2020 Çarşamba

Kadını Koruma Kanunu ile çöpü koruyorlar

Kadını Koruma Kanunu ile çöpü koruyorlar

06 Şubat 2020 Perşembe, 09:54
Kadını Koruma Kanunu ile çöpü koruyorlar

Kadını Koruma Kanunu ile çöpü koruyorlar

“COP KİMİN ELİNDE!”

İlküvez’de gece -5 derece soğukta çöp nöbeti tutan vatandaşlara müdahale edildi. Milletvekili Adıgüzel, halkın teröristlikle suçlanarak karakollara çekildiğini, 35 kişinin soruşturmadan geçtiğini söyledi.

            27 kişiye uzaklaştırma

27 kişi için mahkemeden çöp alanına yaklaştırılmama ve yaklaşırsa tutuklatma kararı çıkartıldığını belirten CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, ”Bu karar oradaki belediye çalışanı 3 kişi, vatandaşları şikayet ettirilerek çıkartılmış. Ancak enteresan işler var. Belediye çalışanları şikayet ettikleri insanları tanımıyor” dedi.

Gece operasyonu!

Şikayet edilen insanların bir kısmı olay sırasında orada olmadığını da ileri süren Adıgüzel, “kararın ardından gece 02.00’dan 1000’e yakın polis ve jandarmayla bu işgüzar VİP valisi, oradaki sıradan köylüye, AK Parti’ye % 90 oy vermiş olan o kitleye oyun karşılığı olarak copla askeriyle müdahale etmiştir”

“Kadını Koruma Kanunu ile kadınları ezdiler!”

“Kadını Koruma Kanunuyla kadınlar yerde sürüklenmiştir. Postallar altında ezilmiştir” diyen Adıgüzel, gerginliğin hala devam ettiğini de belirterek, sağduyu çağrısı yaptı.

“Coplatan Erdoğan mı, Vali mi?”

Adıgüzel, şöyle sordu: “İnsanları coplatma tercihi Erdoğan’ın tercihi mi? Yoksa Ordu’daki işgüzar valinin tercihi mi?”

            Valilikten uyarı!

Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada ise tesisin dengeleme havuzunda biriken sızıntı suyun tahliye edildiği belirtilerek, yöre sakinlerinin bu çalışmaya müdahale etmemesi istendi, gerekli güvenlik tedbirlerinin de alındığı vurgulandı.Hayat

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!