Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Eylül 2020 Cumartesi

Rize’de maskeli saldırganlar gazeteciyi darp etti!

Rize’de maskeli saldırganlar gazeteciyi darp etti!

13 Şubat 2020 Perşembe, 23:05

Rize’de maskeli saldırganlar gazeteciyi darp etti!

3 Derneği Başkanı Mustafa Bayrak yapılan saldırının çirkin bir saldırı olduğunu belirterek “ Camiamızın seçkin gazetecilerinden olan başkan yardımcımıza yapılan saldırının asla peşini bırakmayacağız, bu kişilerin yanında kar kalmayacak” dedi.

ÇİRKİN SALDIRI

Olay, sabah saat 08.30 sularında Müftü Mahallesi’nde meydana geldiği. Çay TV’de hazırladığı sabah programına katılmak üzere evinden çıkan Togay Muratoğlu, yüzleri maskeli 3 şahsın saldırısına uğradı.

İddiaya göre saldırganlardan biri Muratoğlu’na arkadan sarılırken diğer 2 şahsın odunlarla defalarca kafasına vurduğu öğrenildi. Saldırganlar olay yerinden kaçarak uzaklaşırken Muratoğlu hastaneye kaldırıldı.

53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak başkan yardımcısı Togay Muradoğlu na yapılan saldırının tüm basın mensuplarına yapıldığını söyledi.

RİZE: Çay TV haber müdürü ve program yapımcısı Togay Muradoğlu na yapılan saldırının Rize de görev yapan tüm camiaya yapıldığını hatırlatan 53 Gazeteciler derneği Başkanı Mustafa Bayrak faillerin bulunmasını istedi.

53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak yaptığı açıklamada “ Dernek Başkan yardımcımız Togay Muradoğlu na yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu saldırı aslında dürüst gazetecilik yapan tüm basın mensuplarını yapılmıştır. Mesleğini icra eden , camia içinde oldukça sevilen ve bir karıncayı bile incitmeyecek arkadaşımızın böylesine saldırıya uğraması bizleri derinden üzmüştür. Böyle bir saldırı asla karşılıksız kalmamalı, bunu yapanlar, kim olursa olsun bunun hesabını vermeli, bunu yapanların saldırganların işi olduğunu düşünmüyorum, bunların arkasında bazı güçler olmalı, bu güçler adalet ve kamuoyu önünde hesabını vereceklerdir” dedi.

Bayrak “ Bu saldırıyı tüm basın mensuplarına yapmışlardır, doğru, dürüst, ilkeli habercilik yapan insanlar maalesef bu tür saldırılara uğramakta, kamuoyu ise dürüst ve ilkeli gazeteci isterken, bu tür saldırılara da gerekli dersi vermeli. Saldırganların insanlıktan nasibini almayan kişiler olduğunu düşünüyorum, insanlıktan nasibini almayan kişiler, aynı kişilikle cevabını alacaklardır” dedi.

TGKF DEN TEPKİLER YAĞIYOR

Çay TV program yapımcısı Togay Muradoğlu na yapılan saldırı TGKF ve Karadeniz Gazeteciler Federasyonu tarafından kınandı.

RİZE: Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyesi bulunan 53 Gazeteciler Derneğinin yaptığı açıklama sonrasında Karadeniz Gazeteciler Federasyonu yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyesi Tüm illerden kınama gelirken Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Erişen “ Meslektaşımız Togay Muradoğlu na yapılan bu çirkin saldırı, tüm basın camiasına yapılmıştır. Bu çirkin saldırılar asla bizi yıldıramayacaktır. Aksine bizleri daha da güçlü hale getirecektir.  Bu çirkin saldırıları düzenleyenler unutmasınlar ki  gazeteciler olarak saldırılardan asla yılmayız, aksine bu bizi daha güçlü hale getirir, meslektaşımız Togay Muradoğlu nun yanındayız ve yanında yer almaya devam edeceğiz, bu meçhul olayın bir an önce aydınlatılmasını bekliyoruz” dedi.KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK-ORDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!