Karadeniz Bayrak
Son Dakika
09 Nisan 2020 Perşembe

Eski başkan tutuklandı

Eski başkan tutuklandı

06 Mart 2020 Cuma, 12:36
Eski başkan tutuklandı

Eski başkan tutuklandı

ORDU´nun Kabadüz ilçesinde, İşçisini ayağından vurup akrabasını rehin alan Kabadüz eski belediye başkanı tutuklandı.

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Başköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda, ilçenin eski belediye başkanı Orhan A, tartıştığı, kendisine ait şirkette çalışan muhasebecisi Tayfur Ç.’yi tabancayla ayağından yaraladı. Polise teslim olmayan Orhan A, ardından evde bulunan iki akrabasını da rehin aldı. Olay yerine sevk edilen jandarma ve Özel Harekat Polisleri evin çevresinde tedbir aldı. Kabadüz İlçe Kaymakamı Necdet Uçar’ın devreye girmesiyle ikna edilen Orhan A, 5 saat sonra polise teslim oldu.

Kabadüz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınarak işlemleri tamamlanan Orhan A, adliyeye sevk edildi. Orhan A ifadesinde, olayın alacak verecek meselesinden kaynaklandığını söylediği belirtildi. Tutuklanan Orhan A, cezaevine gönderildi.

Ordu’nun Kabadüz İlçesinde bugün meydana gelen silahla yaralama ve rehin alma olayıyla ilgili Ordu Valiliği şu açıklamayı yapmıştı

04.03.2020 Çarşamba günü  sabah saatlerinde, Kabadüz İlçesi Başköy Mahallesinde, O. A. isimli şahıs, yanında bulunan T. Ç. isimli şahsı tabanca ile ateş etmek suretiyle ayağından yaralamıştır.

Yaralı şahsın Ordu Devlet Hastanesine getirilerek, tedavi altına alınması üzerine olaya vakıf olan güvenlik güçlerimiz, silahlı yaralama olayını gerçekleştiren O. A.’yı gözaltına almak üzere olay yerine intikal ettiğinde, olayı gerçekleştiren O. A. isimli şahsın teslim olmayarak, silahı ile birlikte eşi H. A.’yı ve akrabası olan E. A.’yı rehin alma eyleminde bulunmuştur.

Rehin alma eyleminin öğrenilmesi üzerine, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un da devreye girmesiyle titiz bir ikna çalışması yürütülmüştür. Sayın Valimizin talimatıyla Kabadüz Kaymakamı Sayın Necdet Uçar da ikna çalışmalarına iştirak etmiştir. Silahlı yaralama ve rehin alma eylemini O. A. isimli şahıs, Kabadüz Kaymakamının ve Emniyet görevlilerimizin ikna çalışmaları sonucu eylemine son vermiştir denildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!