Karadeniz Bayrak
Son Dakika
03 Temmuz 2020 Cuma

İDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN ANKARA’YA YÜRÜYOR

İDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN ANKARA’YA YÜRÜYOR

10 Mart 2020 Salı, 10:16

İDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN ANKARA’YA YÜRÜYOR

Ordu’dan yürüyerek yola çıkan Burhan Çakmak, şehitler için Ordu’dan Ankara’ya yürüyüşe başladı. Tuncelili olan Kocaeli’nde ve Ordu’da  ikamet eden 30 yaşındaki Çakmak, Suriye’nin İdlib kentinde şehit olan Mehmetçiklerimiz için Ankara yürüyüşünü  40-50 günde tamamlamayı hedefliyor.

Şehitlerin anısına Ordu’dan Ankara’ya kadar yürümeye başlayan Burhan Çakmak, yürüyüşünün Milli Savunma  Bakanlığı önünde son bulacağını dile getirdi.

“Analarımız ağlamasın diye yürüyorum”

‘Tek başıma şehit olan 35 Mehmetçiğimiz için yürüyeceğim’ diyen Çakmak, şunları kaydetti; “Daha şehitlerimiz gelmemesi ve İdlib’deki şehitlerimize dikkat çekmek için yürüyorum. Şehit haberlerini  medyada fazla göremiyorum kısa görüntüler veriliyor. Şehitlerimize dikkat çekmek için yürüyorum. Şehit anaları ağlamasın. Türkiye’de rahat ve huzurlu yaşamak istiyorum. Cumhurbaşkanımız gerekli işlemleri yapıyor, ona da çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimiz son bulsun, analar ağlamasın. Yeter artık, ocaklar tütsün istiyorum.”

Daha önce Çanakkale’den İstanbul’a da yürüdüğünü aktaran Çakmak, o gün adalet için yürüdüğünü, bu kez de Mehmetçiklerimiz için yürüyüşe başladığını ifade etti.

“Türk milleti için değer”

‘Türkiye Cumhuriyeti için yürüyorum, vatan, bayrak, tek bayrak için yürüyorum, Türk halkı için yürüyorum, şehitlerimiz için yürüyorum. Bugün  yola çıkıyorum. Samsun Çorum üzeri devam edeceğim. Bazen hastane acillerinde bazen de belediyelerin konaklama yerlerinde kalıyorum. Geceleri kalacak yer sıkıntısı çekiyorum. Yolda can güvenliğimizde olmuyor. Yürümek istiyorum, nereye kadar son bulursa yürüyeceğim.

Kürdüm bende bu vatanın evladıyım. Türkiye Cumhuriyeti içinde huzurlu yaşamak istiyorum. Bir alevi vatandaşı olarak Mehmetçiklerimize dikkat çekmek için yürüyorum. Bu yürüyüş 40 gün sürer. Fakat benim astım bronşit ve nefes darlığım var 50 günümü alır diye düşünüyorum. Şehirler arası taşımacılık yaptığım için yolu biliyorum. Genelde çevre yollarını takip edeceğim. Aşacağım bu yolları. Ankara’ya yürüyerek gidiyorum, İstanbul’a  otobüsle döneceğim. Bu da bana gurur verir. Türk milleti için değer. Türkiye Cumhuriyetinde bulunan 81 vilayet için yürüyorum. Din dil ırk ayrımı yok, herkes için yürüyorum. Artık şehitlerimiz olmasın bu acılar dursun istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, ateşkesi durdurdu ama iyice durmasını  sonuna kadar durması için yürüyor dikkati çekiyorum. Analar her gün ağlıyor. Yeter artık 35 şehidimiz oldu, 20 şehidimizin cenazesine katıldım. İl il dolaştım. İnsan çok üzülüyor. Bu vatan topraklarında yaşayan herkes kardeş. Ordu’ya otobüsle geldim. Buradan da Ankara’ya yürüyeceğim” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!