Karadeniz Bayrak
Son Dakika
07 Temmuz 2020 Salı

Ordu Kabadüz eski Kaymakamı Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti

Ordu Kabadüz eski Kaymakamı Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti

17 Mart 2020 Salı, 23:45

Ordu Kabadüz eski Kaymakamı Dede Musa Baştürk hayatını kaybetti

KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK/ORDU

Kalp krizi geçiren hastaneye kaldırılan Giresun’un Espiye Kaymakamı Dede Musa Baştürk tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, akşam saatlerinde kalp krizi geçiren Kaymakam Baştürk  önce Espiye Devlet Hastanesi’ne ardından Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaymakam Baştürk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Erzincan Vali Yardımcılığından 31 Ağustos 2018 tarihinde Giresun’un Espiye Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Baştürk’ün evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

DEDE MUSA BAŞTÜRK KİMDİR

02 Aralık 1977 tarihinde Bayburt’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

28 Şubat 2005 tarihinde Kırşehir kaymakam adayı olarak başladığı görevi müddetince sırasıyla Burdur İli- Çeltikçi, Giresun İli-Dereli ve Çankırı İli- Eldivan İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinin ardından bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi ve Birleşik Krallığın siyasi, hukuki ve idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmak amaçları ile İngiltere’de Sheffield Üniversitesi /Yönetim Okulu (Management School)’nda eğitim aldı.

İçişleri Bakanlığı’nca mülki idare amirlerinin yetiştirilmeleri amacıyla düzenlenen kaymakamlık kursunu 28/03/2008 tarihinde başarıyla tamamlayarak Ordu İli Kabadüz İlçesine atanmış ve 02/04/2008 tarihinde İlçe kaymakamı olarak göreve başlamıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!