Karadeniz Bayrak
Son Dakika
29 Mayıs 2020 Cuma

Doktorlardan örnek hareket!

Doktorlardan örnek hareket!

22 Nisan 2020 Çarşamba, 23:35

Doktorlardan örnek hareket!

Doktorlar, ek ödemelerini sekreter ve temizlik görevlileriyle paylaştı

Düzce’de Atatürk Devlet Hastanesi doktorları Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsü pandemisi kapsamında yüzde 100 üzerinden yaptığı ek ödemelerini sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştılar. Doktorların yaptığı ek ödeme paylaşımı sonrasında pandemi polikliniği sekreter ve temizlik görevlileri doktorlara teşekkür etti.
Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü salgınında hastalığa karşı mücadele veren ve pandemi servislerinde çalışan doktorlara Sağlık Bakanlığı tarafından yüzde 100 oranında ek ödeme sözü verilmişti.

SEKRETER VE TEMİZLİK GÖREVLİLERİ FAYDALANAMADILAR

Ek ödemeler doktorlara verilmeye başladı. Yine pandemi servislerinde görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ise ek ödemelerden faydalanamadılar. Ancak Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Polikliniği doktorları aldıkları ek ödemeleri aynı serviste görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştılar. Doktorlar, ek ödeme alamayan diğer sağlık çalışanlarının banka hesap numaralarını tek tek alarak ek ödemelerinin bir kısmını bu hesaplara yatırdılar.

HEM MOTİVASYON HEM DE DESTEK

Yapılan ek ödeme paylaşımı ilgili olarak bilgiler veren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Volkan Temi, “Bu süreçte hekim arkadaşlarımız sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermek amacıyla hem motivasyon hem destek amaçlı aldıkları ek ödemeleri ek ödeme almayan sağlık çalışanlarımızla paylaştılar. Sekreter ve temizlik alanında çalışan arkadaşlarımızla paylaştılar. Onların motivasyonu ve yanlarında olduğumuzun göstergesidir” dedi.Kaynak:Sözcü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!