Karadeniz Bayrak
Son Dakika
29 Mayıs 2020 Cuma

Ambulans hastayla birlikte duvardan düştü

Ambulans hastayla birlikte duvardan düştü

25 Nisan 2020 Cumartesi, 12:30

Ambulans hastayla birlikte duvardan düştü

KARADENİZ BAYRAK/25.04.2020

Ordu’nun Ulubey İlçesi Durak Mahallesinde  112 ekipleri gece sahur vaktinde rahatsızlanan bir vatandaşa müdahale etmek için gittiği  hastaya yaptığı ilk müdahalenin ardından hastayı hastaneye götürmek için  mahalle meydanından dönerken ambulansın arka kısmı AK Parti Ulubey Belediye Başkan  yardımcısı aynı zamanda aynı mahalleden olan  Kemal Kahraman’ın evinin karşısına bir kısmı köye ait olan yola duvar çekmesi sonucu  duvardan aşağıya düşerek hasar gördü.

İçerisinde E.D adlı hastanın bulunduğu Ambulans saatlerce duvardan çıkarılamayınca hasta sokağa çıkma yasağı nedeniyle özel izin alınarak yakınları tarafından özel araçla Ordu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olay.Bu sabah Ulubey Durak Mahallesinde meydana geldi.Durak Mahallesi muhtarı Mevlüt Çaykıran gazetemize şu açıklamalarda bulundu.Ambulansın düştüğü yer ben bildim bileli köyün meydanı cami avlusu  idi .Ulubey Belediye Başkan  yardımcısı aynı zamanda kendi mahallemizden olan Kemal Kahraman daha sonradan burayı Ulubey Belediyenin kepçesiyle  eşerek ortadan ikiye bölüp kendi yerinin haricinde  köye ait yeri de evinin önüne katarak duvar yaptı.

Konuyu yargıya taşıdık. Mayıs ayında kaymakamlık 3091 yasası doğrultusunda sonuç karara bağlanacak.

Ulubey Belediye Başkan Yardımcısı Kemal kahraman

kendisi yıllardır AK Parti’de ilçe başkanlığı yapmış görev almış şimdide meclis üyesi ve Başkan yardımcılığı yapıyor. Kendisine defalarca söylememize rağmen burayı işgal etmiştir konuyu ben de yargıya taşıdım özel  lisanslı haritacı getirerek yere tecavüz meali belli olmuştur. Bu gece ise sahur vaktinde tansiyonu 22 olan   bir komşumuzun  ön müdahalesini yaptıktan sonra hastaneye götürülmek üzere buradan geri dönmeye çalışırken ambulansımız duvardan aşağı düşerek  hasar görmüştür.Mahalle sakinlerinin de yardımıyla yaklaşık 2 saat süren bir çalışmayla ambulans yola çıkarılmıştır. Hastamız ise sokağa çıkma yasağı olduğundan özel izinle yakınlarının aracıyla  Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiştir dedi.KARADENİZ BAYRAK/ORDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!