Karadeniz Bayrak
Son Dakika
29 Mayıs 2020 Cuma

GAZETECİNİN TELEFONUNA EL KONDU

GAZETECİNİN TELEFONUNA EL KONDU

27 Nisan 2020 Pazartesi, 22:24

GAZETECİNİN TELEFONUNA EL KONDU

KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ-27.04.2020
Ordu Değişim Gazetesi İmtiyaz sahibi Erol Karaer’in telefonuna el kondu.
Ordu’da yıllarca Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı yapan AA Ajansı muhabirliği ve Hürriyet muhabirliği yapan herkes tarafından takdir edilen gazeteci Erol Karaer corona günlerinde SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay’ın personele çok masraf oluyor diye maskeleri e-devlet kanalı ile temin edilmesine dair personele gönderdiği mesajı her hangi bir yorum yapmadan Ordu Değişim Gazetesi facebook sayfasında yayınladı.
Haberin ardından böyle bir günde müdürün personeline maskeleri temin etmesi gerekirken e-devlete yöneltmesi hem kurum içi hem de SGK yetkili sendikası genel başkanı tarafından eleştirilmişti.
Gazeteci Erol Karaer yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
Bu gün itibarıyla Emniyette alınan ifademde haberi kimin geçtiği soruldu. Daha sonra telefonuma ve karta el konuldu. Savcılık talimatı ile yapıldığı bildirilen bu uygulama günün konusu olurken Gazetecinin suç işlememesi ve tüm personeline açık vatsahp grubunda ki bilgilendirmeyi haberleştirdiği için telefonuna el konulması tepkilere neden oldu.
Gazeteci Karaer ,SGK müdürü böyle bir şey yok diyemiyor. Böyle bir durumda ve olağanüstü halde masraf olmasın veya çok masraf oluyor diye maske kısıntısına giden müdür idari olarak soruşturulacağına şahsıma yönelik eylem zoruma gitmiştir. Telefona el koyma talebi haberleşme aracımın ne zaman verileceği konularında elbette bize yol yordam gösterecek hukukçularımız vardır. Bir müdürün yalan olmayan bir haber için şahıs tespit etme çalışmasını gazeteciyi muhbir durumuna düşürme anlayışını şiddetle kınıyorum. Adalet bu işlerle meşgul edilmemeli. Hesap sorulması gereken varsa bu salgında görevini yerine getirmeyenlerde ‘dedi

Karaer’in 9 Nisan 2020 paylaştığı haber

Ordu Değişim Gazetesi

9 Nisan, 11:24

SGK ORDU ÇALIŞANLARI MASKELERİNİ E-DEVLET’TEN TALEP EDECEK!
SGK Ordu Müdürü Mehmet Yaşar Günay’ın personeline mesajı:
Kıymetli arkadaşlar, malûmunuz olduğu üzre, tüm personelimize düzenli olarak maske dağıtımı yapıyoruz, piyasada bazen maske bulamıyoruz, bulduklarınız ise değerinin 10 katına satıyorlar, bu güne kadar maskelere çok ciddi paralar ödedik, sizlerin sağlığının yanında maskelere ödenen paranın emin okun bir değeri yoktur. Ancak bütçemize göre alınabildiğinin de bilinmesi gerekir. Biliyorsunuz dün itibari ile Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Tüm Ülkemiz genelinde cerrahi maskeler e-devlet üzerinden epttAvm ile 65 yaş altı ve 20 yaş üzerine kişi başı haftalık 5 adet maske ücretsiz dağıtımı yapılacaktır. Bu yaş aralığında olanlar işine giderken kullansın diye dağıtımı yapılmaktadır. Sizden ricam e-devlet üzerinden ivedilikle maske müracaatında bulunmanızı rica ediyorum. Gene kurum olarak maske almaya devam edeceğiz. Ama maske den kaynaklı giderlerimizi de azaltmamız acısından bu yöntemi kullanalım. Hepinize kolay gelsin diyor, Birlikte bu salgından kurtulacağız, Gene aynı çatı altında Aziz Milletimize hizmet etme mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız inşallah. Biraz sabır ve tedbir. ALLAH a emanet olunuz.

 

Ordu Değişim Gazetesi

SGK MÜDÜRÜNÜN MASKE PAYLAŞIMI HABERİMİZ ÜZERİNE YAPTIĞI ŞİKAYET SONUCU TELEFONUMA EMNİYETÇE EL KONULMUŞ OLUP NE ZAMAN GERİ VERİLECEĞİ BELLİ OLMADIĞINDAN İLETİŞİM SAĞLANAMAMAKTADIR. DUYURULUR..

Ordu Değişim Gazetesi

TÜM YETKİLİLERE SESLENİYORUM: MEMURUNA MASKE TEMİN ETMEKLE YÜKÜMLÜ SGK MÜDÜRÜ BU GÖREVİNİ YAPMAYIP ÇALIŞANINA EDEVLET’TEN TALEP EDİN DİYEREK SUÇ İŞLERKEN, GÖREVİNİ YAPMADIĞI HALDE HAKKINDA SORUŞTURMA BİLE AÇILMAZKEN, HABERİN DOĞRULUĞUNU KABUL EDİP, KİMİN SIZDIRDIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNUP GAZETECİNİN TELEFONUNA EL KOYDURUYORSA SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VARDIR… ADALET , EMNİYET SORUŞTURMASINI SÜRDÜRECEKTİR BOYNUMUZ KILDAN İNCEDİR. AMA GELDİĞİMİZ NOKTA ÇOK ÖNEMLİDİR.

SAMSUN MEDYA GURUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI, SAMSUN GAZETE VE TV  SAHİBİ ,SAMSUN 19 MAYIS GAZETECİLER CEMİYETİ ESKİ BAŞKANI NECDET UZUN TWİTTER HESABINDAN OLAYA TEPKİ GÖSTEREREK UYGULAMANIN YANLIŞ OLDUĞUNU BELİRTEREK

VAY HALİMİZE!CANIMIZLA BOĞUŞURKEN YAŞANANLAR AKIL ALACAK GİBİ DEĞİL DEDİ!..

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!