Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Kasım 2020 Salı

“Giresunlu gurbetçiler Almanya’da bir araya geldi”

“Giresunlu gurbetçiler Almanya’da bir araya geldi”

09 Haziran 2020 Salı, 00:41

“Giresunlu gurbetçiler Almanya’da bir araya geldi”

Karadenizi aratmadı, adeta yaşattı…

Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti Stuttgart yakınlarında faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam eden, Karadeniz Giresunlular Baden-Württemberg derneğinin 11.si   düzenlenen  dayanışma gecesine yoğun ilgi gösterildi. Geceye katılan gurbetçiler her yıl olduğu gibi bu yılda Karadeniz müzikleriyle gönüllerince eğlenerek Karadeniz de olma salarda Karadenizi  Almanya’da taşıdılar.

Karadeniz Giresunlular Baden-Württemberg derneği Başkanı Cevat Öksüz Gazetemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

‘Her yıl olduğu gibi bu yılda gecemize yoğun ilgi oldu. Gecemizin amacı hem gurbetçilerimizle bir araya gelmek hem de memlekete ihtiyaç sahiplerine gecemizden yapmış olduğumuz gelirlerden yardım etmek. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla Türkiye’de 3 yere yardım etmeyi planladık, Giresun Görele Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneğine , Giresunsporumuza ve gecemize katılan insanların  bildiği  ismini vermek istemediğimiz bir kurumumuza yapmış olduğumuz gelirlerden Bin’er Euro yardım etme kararı aldık ve Görele Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneğine teslim ettik. Giresunspor’a ve ismini açıklamadığımız kurumumuza önümüzdeki günlerde teslim edilecek’ dedi.

Karadeniz Giresunlular Baden-Württemberg derneği Başkanı Cevat Öksüz ‘Gecemize katılanlar Kadınlar Kolumuzun yapmış oldukları birbirinden lezzetli yöresel yemeklerimizin tadına baktılar.

Bu geceyi düzenlememizde büyük emek sarf eden başta  Yönetim kurulumuz,Kadınlar Kolu yönetimine üyelerimiz ,geceye katılan ve emeği geçen herkese  ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.

Gecede Özkan Karadeniz, Emre Sarıcı, Ali Tetik, Gülizar Tiryaki, Serkan Özer gibi isimler ve Sunucu Musa Ada ve Folklor ekibi  sahne aldı.KARADENİZ BAYRAK/AHMET BAYRAK/ÖZEL HABER-09.06.2020

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!