Karadeniz Bayrak
Son Dakika
31 Temmuz 2021 Cumartesi

ORDU BAROSU BASIN AÇIKLAMASI

ORDU BAROSU BASIN AÇIKLAMASI

22 Haziran 2020 Pazartesi, 19:46

ORDU BAROSU BASIN AÇIKLAMASI

Toplumun derdi salgın hastalık, ölüm, ekonomik buhran, işsizlik, aşsızlık siyasi iktidarın ise Barolar parçalara bölünsün, avukatlar sussun!
İstiyorlar; Avukatlar sessiz kalsın ki halk nefessiz kalsın…
Her akşam televizyon kanallarında, her gün gazete köşelerinde Baroları siyaset malzemesi yapmaya çalışan sözde bağımsız medya ve Avukatlık Kanunun nasıl değiştirsem de yeniden başkan seçilsem diyen Feyzioğlu!
Baro Başkanlarımız günlerdir yürüyor. Avukatlar bölünmesin, susmasın ki; halk savunmasız kalmasın, kadınlar, çocuklar, engelliler, dezavantajlı gruplar ezilmesin, doğa talan edilmesin diye.

Bugün demokratik yollarla hak yürüyüşü yapan Baro Başkanlarımı polis müdahale etmiş ve yürüyüşleri engellenmiştir. Aynı saatlerde TBB Başkanı sıfatıyla bizi temsil ettiğini iddia eden kişi Anıtkabir’e makam aracıyla trafik ışığı engeline bile takılmadan gitmiştir.
Ankara’ya girişi engellenen yalnızca Baro başkanlarımız değildir, tüm avukatlardır, demokrasidir, insan haklarıdır. Halktır.

Öncelikle Metin Feyzioğlu’na sesleniyoruz! Artık bizi temsil etmiyorsun! Bizi temsil eden oylarımızın hakkını vererek onuruyla, duruşuyla günlerdir yürüyen Baro Başkanlarımızdır.
Siyasi iktidara sesleniyoruz! Bizler siyasi bir hareketin içinde olmadık ama siyasetin bizi bölmesine parçalamasına da susacak değiliz. Bizler bir gecede torbadan çıkaracağınız yasayla parzalara ayırabileceğiniz bir meslek grubu değiliz.
Kendilerini emir kulu olarak niteleyen polis memurlarına sesleniyoruz! Kanusuz emri uygulamak suçtur. Cübbesinden tutup çektiğiniz, darp ettiğiniz, attığı adıma engel olduğunuz o avukatlar yarın yine sebepsiz mesleğinizden edildiğinizde, haksızca sürüldüğünüzde, özlü haklarınız verilmediğinde sizin haklarınızın yolunda cübbeleriyle adım atacak olanlardır.
Başkanımız Pandemi nedeniyle sırf bizim sağlığımızı düşündüğü için yalnız yürümeyi tercih etmiştir. Zannetmeyin ki başkanımız yalnızdır.

Biz Ordu Barosu Yönetim Kurulu olarak, Sayın Baro Başkanımız Av. Haluk Murat Poyraz’ın yanında olduğumuzu, Baro Başkanlarımızın bu demokratik haklarının engellenmesine devam edilmesi halinde tüm meslektaşlarımızı demokratik mücadelemize dahil olmak üzere Ankara’ya davet edeceğimiz kamuoyu ile paylaşırız

ORDU BAROSU YÖNETİM KURULU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!