Karadeniz Bayrak
Son Dakika
27 Ekim 2020 Salı

FINDIK BAHÇESİNİ AÇIK HAVA MÜZESİ YAPIYOR

FINDIK BAHÇESİNİ AÇIK HAVA MÜZESİ YAPIYOR

20 Temmuz 2020 Pazartesi, 16:35

FINDIK BAHÇESİNİ AÇIK HAVA MÜZESİ YAPIYOR

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali İslam 2016 yılında dikilen fındık bahçesini 15 Temmuz şehitlerine adadı.

Prof. Dr. Ali İslam yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. “15 Temmuz akşamı hain ve kalleşçe yapılan darbe girişimi Türk milletini zayıflatmaya, kargaşa ve kaos oluşturmaya yönelikti. Üstün bir cesaretle silahsız direnişin kahramanlığı yazılmıştır. Mehmetçik ve halk elele destan yazmıştır. Şehitlerimizi unutmadık unutmayacağız, hainleri de.” dedi.
İslam, sözlerini şöyle tamamladı; “2016 yılında tesis edilen fındık bahçesini şehitlerimize adıyoruz. Bahçede 251 adet fındık ağacı var. Bu bahçe yaşayan fındık açık hava müzesi konumundadır. Ayrıca söz konusu alanda fındık tarımının tarihsel süreç içerisindeki aşamalarını konu alan müze yapılması da düşünülmektedir. Bu alanın hem Ordu hem ülkemiz hem de dünyada fındık konusunda önemli bir merkez olacağı düşünülmektedir. Bu alan “15 Temmuz arboretum ve açık hava müzesi, Fındıkpark” olarak sürdürülecektir.”
Karadeniz Bayrak-Ahmet Bayrak/Özel Haber

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!