Karadeniz Bayrak
Son Dakika
27 Ekim 2020 Salı

OSKİ’YE TEPKİ!

OSKİ’YE TEPKİ!

21 Temmuz 2020 Salı, 23:37

OSKİ’YE TEPKİ!

Aşağıgökçe Derneği Başkanı Yavuz Ekşi, OSKİ’nin Mesudiye’nin Konacık ve Yağmurlar Yaylaları’ndaki suyu Kabadüz, Çambaşı ve Ordu’ya taşımak istediğini belirterek, bu duruma dur denilmesi gerektiğini savundu.

OSKİ’nin daha önce de Mesudiye yaylalarındaki suyu borularla Kabadüz ve Çambaşı’na götürme çabalarının sonuçsuz kaldığını aktaran Ekşi, bu duruma engel olmak için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile görüşülüp, bir de imza kampanyası düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

“OSKİ vazgeçmiyor”

OSKİ’nin tekrar Mesudiye’nin Konacık ve Yağmurlar yaylalarındaki suyu almak istediğini aktaran Ekşi, şunları kaydetti; “Geçen yıl OSKİ, Mesudiye’deki suyu almaya çalışmış ancak Mesudiye Belediyesi ve STK’lar engel olmuştu. OSKİ bu derenin suyunu boruya alarak Kabadüz, Çambaşı ve Orduya taşınmak istiyor. Borunun ucu açıkta ve şu anda görünür vaziyette. Ama tamamı toprak altına gömülü ve bu boru döşeme işi ne zaman yapıldı bir bilgim yok. 5 Temmuz’da OSKİ ekipleri, borunun içine su bağlamaya çalıştılar başaramadılar. 3 gün sonra OSKİ ekipleri tekrar geliyor. Anlaşılan o ki, OSKİ, geçen yıl alamadığı su sevdasından vazgeçmemiş. Resmi yazı istendi, resmi kurumlara başvuruldu. Ancak OSKİ, sudan vazgeçmiyor. Karagöl Yaylaları Derneği yönetimi çok acil kaydı ile toplanmalıdır. Bu toplantıya mümkünse aynı mahalle muhtarları da katılmalıdır. Bir heyet oluşturulmalı ve Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ve Ordu Büyükşehir Belediye başkanından acil bir randevu alınmalı konu tüm Mesudiye Kamuoyuna mal edilmelidir. Bu konu ile ilgili Mesudiyeliler arasında bir imza kampanyası başlatılmalıdır. En kısa zamanda ilgili makamlara sunulmalıdır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!