Vali Fuat Gürel’in Kurban Bayramı Mesajı

Vali Fuat Gürel’in Kurban Bayramı Mesajı

01 Ağustos 2020 Cumartesi, 08:17

Vali Fuat Gürel’in Kurban Bayramı Mesajı

Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, bir mesaj yayımlayarak tüm vatandaşlarımızın Kurban  Bayramını kutladı.

Vali Fuat Gürel mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bayramlar dostluğu ve sevgiyi paylaştığımız; birliği, beraberliği ve kardeşlik duygularını en sıcak şekilde hissettiğimiz müstesna günlerdir. Hep beraber bu duyguları en ileri düzeyde yaşamayı ümit ettiğimiz bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bu itibarla Kurban Bayramını yardımlaşmanın, paylaşmanın, birbirimize yaklaşmanın,  dayanışmanın, hatırlamanın, anlamanın ve anlaşılmanın en anlamlı tezahürüyle kardeşlik ahdimizi yenilemenin en güzel ifadesi olarak idrak edelim ve ihtiyaç sahiplerinin bayram sevinci olalım.

Bu bayramda da anne-babalarımızın, aile büyüklerimizin, akraba ve komşularımızın gönüllerini ihya ederek özellikle; çevremizdeki kimsesiz, yaşlı veya yalnız büyüklerimizi de hatırlamak suretiyle bayramın neşesini, bereketini hep beraber yaşayalım ve yaşatalım.

Sevgili Hemşehrilerim;

Bayram süresince, ülkemiz genelinde olduğu gibi siz değerli Karabüklü hemşehrilerimizin, bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için ilgili kurumlarımızca gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Maalesef dünyamızda ve Ülkemizde COVİD-19 salgını devam etmektedir. Kontrollü sosyal hayata gün geçtikçe daha da alıştığımız bu günlerde salgınla mücadelenin özü tedbirdir. Henüz aşısı ve tam anlamıyla tedavi edecek ilacı bulunamayan bu hastalıktan korunmanın tek çaresi maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak olup, sizlerden özellikle bu konuda hassasiyet göstermenizi bekliyor ve hiçbir vatandaşımızın bayram sevincinin hüzne dönüşmemesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatan, bayrak ve mukaddesatımız uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin emanetleri ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere Karabüklü hemşehrilerimin nezdinde tüm vatandaşlarımızın ve yeryüzündeki bütün Türk ve Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; bayramın tüm insanlık için barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olması dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!