Başarı Gururlandırdı

Başarı Gururlandırdı

05 Ağustos 2020 Çarşamba, 16:05

YKS  Sınava giren çocuklar arasında Türkiye’de ilk 10’ a giren 3 çocuğun başarısı Orduyu gururlandırdı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender YANIK “İlimizde bir ilki başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz, Bakanlığımız çatısı altında sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklarımız Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girdiler. Sınava giren çocuklar arasında Türkiye’de ilk 10’ a giren 3 çocuğumuz bizleri gururlandırdı.

Müdürlüğümüz himayesinde bulunan çocuklarımızın akademik başarısını artırmaya yönelik sürdürülen çalışmalar çocukların üniversite sınav sonuçlarına da olumlu yansıdı.

Koruyucu Aile yanında bulunan çocuğumuz Ebru TOPKARA Türkiye 2.si,  Çocuk Evlerimizde kalan çocuklarımız İsa ÖZDEMİR Türkiye 5.si ve Enver Sedat ÖZTÜRK ise Türkiye 6.sı oldu.

Devletimiz çocuklarımızın akademik başarısını arttırmaya yönelik tüm imkânlarını seferber ediyor bizlerde uygulamaya gayret ederek takibini sağlıyoruz. Bu süreçte Çocuklarımızın okul başarısına ek olarak sportif ve sanatsal faaliyetlere katılmalarını sağlıyoruz.

Vatandaşlarımızın aklına şu soru gelebilir, Çocuklar 18 yaşını doldurdu, Üniversite kazandı ama nasıl okuyacak? kim sahip çıkacak?

Devletimiz son 18 yılda Sosyal Devlet anlamında bir devrim yaptı ve Kimseyi kimsesiz bırakmadı ve bırakmayacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!