Yeni Jandarma komutanımız Gazi Demir

Yeni Jandarma komutanımız Gazi Demir

05 Ağustos 2020 Çarşamba, 23:03

Yeni Jandarma komutanımız Gazi Demir

Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, memleketi İzmir’e atanırken, yerine ise Adana Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gazi Demir atandı.

2017 yılından buyana İl Jandarma Komutanlığı görevini başarıyla sürdüren ve oldukça sevilen J. Alb. Tolunay Başer’in görevini teslim edeceği J. Kd. Alb. Gazi Demir, 01 Ocak 1971 yılında Mardin İli Midyat İlçesi Çavuşlu Köyünde doğmuştur. İlkokul,ortaokul öğrenimini Mardin ve İzmir İllerinde tamamlamış, 1985-1989 yıllarında Maltepe Askeri Lisesi, 1989-1993 yıllarında Kara Harp Okulundaki eğitimine müteakip 30 Ağustos 1993 yılında Jandarma Teğmen olarak mezun olmuştur.

1993 yılından itibaren Jandarma Genel Komutanlığına bağlı çeşitli birliklerde; Tim Komutanlığı, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, Koruma Bölük Komutanlığı, Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutan Yardımcılığı, Jandarma Bölge Komutanı Yardımcılığı, 2016-2017 yılında Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ile 2012-2014 Beyrut Askeri Ateşe Yardımcısı olarak yurtdışı görevinde bulunmuştur. Jandarma Albay Gazi DEMİR, Hüda DEMİR ile evli olup üç erkek ve bir kız çocuk babasıdır. Orta derecede ingilizce ve çok iyi derecede Arapça bilmektedir.

. İzmir Eski Foça Jandarma Komando Okul Komutanlığına atanan Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer ve Ordu İl Jandarma Komutanlığına atanan  J. Kd. Alb. Gazi Demir’e yeni görev yerlerinde  başarılar diliyoruz.

Karadeniz Bayrak Gazetesi/OBA AJANS/Ahmet Bayrak/ORDU

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!