ZORBALARA GEÇİT VERMEYİZ

ZORBALARA GEÇİT VERMEYİZ

11 Ağustos 2020 Salı, 05:35

ZORBALARA GEÇİT VERMEYİZ

-TSYD Binasına kira vermeden oturan Haliç üniversitesinin Mahkeme kararı ile tahliye edilmesi öncesinde 10 kişilik bir maganda gurubunun kapıyı kırarak içeri girmelerini eleştiren 53 Gazeteciler Derneği Başkanı ve TSYD üyesi Mustafa Bayrak” Herkesin anladığı dilden konuşmaya hazırız” dedi.

RİZE: TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsır Sosyal Medya hesabından haberini duyurarak 10 kişilik ekibin Levent tesislerini bastığını dile getirmişti.

Genel Başkan Oğuz Tongsir açıklamasında 5 aydır kira ödemeyen Haliç Üniversitesinin 10 kişilik güvenlik ekibi ile Levent Tesislerine baskın düzenleyerek kapı kilidini kırarak içeri girdiğini, İstanbul un göbeğinde yapılan bu uygulamanın mutlaka karşılığı olacağını ve adalet önünde hesap vereceklerini belirtmişti.

Bayrak “ Başkanımızın yanındayız”

53 Gazeteciler cemiyeti Başkanı ve Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Bayrak, Haliç Üniversitesi tarafından TSYD’ye yapılan baskını kınayarak “İstanbul’un göbeğinde dağ kanunu uygulamalarını anımsatan baskını şiddetle kınıyoruz. Bu baskına karşı, TSYD ailesi olarak bir bütünüz, bu saldırı sadece TSYD ye değil, tüm gazetecilere yapılmıştır, Adalet karşısında ezilenler ve adaleti benimsemeyenlere karşı anladıkları dilden konuşmasını da biliriz, dağ eşkıyaları boş binaya saldırmayı kendilerine marifet sanıyorlar. Gazeteciler olarak bu tür zorbalara geçit vermeyiz ve onların anladığı dilden de konuşmaya hazırız. Unutulmasın ki TSYD büyük bir ailedir ve bu aile her zaman kenetlenmesini bilmektedir” dedi.

 

TSYD’den kamuoyuna duyuru

 

ZORBALARA PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ

 

 

Haliç Üniversitesi TSYD Levent tesislerinde 5 aydır bir kuruş kira ödemeden oturmaktadır. Yönetim Kurulumuz bunun üzerine geçtiğimiz mart ayında Haliç Üniversitesi aleyhine dava açmış ve kazanmıştır. Mahkeme birkaç gün önce Haliç’in Levent’ten tahliyesine karar vermiş, ancak daha karar yazılmadığı için işlem gerçekleşmemiştir.

Kamuoyunun şunu bilmesinde yarar vardır. Bu dakikadan sonra TSYD’nin bu anlayıştaki bir kurum ile aynı çatı altında olması mümkün değildir.  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ER VEYA GEÇ LEVENT’İ TERKEDECEKTİR.

Ama kötü kiracılıktan daha vahim olanı, bir eğitim kurumunun zorbalığa yeltelenmesidir. Haliç Üniversitesinin bünyesindeki korumalar pazar günü Levent’e gelerek pandemi nedeniyle kapalı olan spor salonunun kapılarını kırmışlardır. Bu nasıl bir anlayıştır?  Çocuklarımızı bu emri veren zihniyetlere mi teslim ediyoruz? Görevlilerimiz İstanbul’un göbeğindeki bu eşkiya vari davranış karşısında bile soğukkanlılığını kaybetmemiş, gerekli makamlara şikayette bulunmuş, olay savcılığa intikal etmiştir.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki TSYD zorbalığa asla pabuç bırakmaz. Ama bunu kaba kuvvetle değil, yasalar çerçevesinde yapar. Nitekim zimmetine para geçirdiği iddiasıyla bugün tutuklu bulunan Haliç Üniversitesi mütevelli heyeti eski başkanıyla da zamanında sorunlar yaşanmış, sonunda haklı çıkan TSYD olmuştur. Bundan sonra da öyle olacaktır.

Bu üzücü süreçte bizi mutlu eden tek husus, Edirne’den Ardahan’a kadar tüm medyanın bize sahip çıkmış olmasıdır. Bu nedenle başta üyelerimiz olmak üzere tüm basın emekçilerine, haber ajanslarına, gazetelere, televizyonlara, internet medyasına ve Anadolu’nun dört bir köşesindeki gazete cemiyetlerine sonsuz şükranlarımızı sunuyor, son söz olarak Yaşasın Adalet diyoruz.

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği

Genel Merkezi

Tel   : 0212 270 59 59/60/61

Fax  : 0212 270 59 62

http://www.tsyd.org.tr/

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!