Karadeniz Bayrak
Son Dakika
22 Ocak 2021 Cuma

Kaymakamın top oynayabilmesi için antrenman yarıda kesildi

Kaymakamın top oynayabilmesi için antrenman yarıda kesildi

17 Aralık 2020 Perşembe, 21:26

Kaymakamın top oynayabilmesi için antrenman yarıda kesildi

Karadeniz Bayrak/ORDU

Kaymakam Bey’i de Misafirperverliği öğrenmesi için Akkuş a davet ediyoruz

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine maç için giden Akkuş Belediyespor takımını antrenman yaptığı sırada salondan çıkarıldıklarını ileri süren Akkuş Belediyespor kulüp Başkanı Soner Efil Kaymakam Bey’i de Misafirperverliği öğrenmesi için Akkuş a davet ediyoruz dedi.

Erkekler Voleybol 1. Lig temsilcilerinden Akkuş Belediyespor, TÜRŞAD ile deplasmanda oynayacağı erteleme maçı öncesi şok bir olayla karşılaştı.

Türkiye Voleybol (TVF) 1. Lig B Grubunda mücadele eden Akkuş Belediyespor, 16 Aralık Çarşamba günü TÜRŞAD ile oynayacağı erteleme maçı için bir gün öncesinden Bitlis’in Adilcevaz ilçesine gitti. Maçın oynanacağı spor salonunda her takımın maçtan bir gün öncesi yaptığı rutin antrenmanı yapmak isteyen Akkuş Belediyespor’lu oyuncular antrenman sırasında şok bir olayla karşılaştı. Akkuş Belediyespor takımına ilçe spor müdürlüğü tarafından 16:30-18:30 saatleri arası antrenman saati verildi. Saat 18:03 olduğunda ilçe spor görevlisi tarafından “Kaymakam Bey çocukları ile basketbol oynayacak, onun için antrenmanı erken bitirmeniz gerekiyor” denilerek Akkuş Belediyesporlu oyuncuların sahayı terk etmeleri istendi.

Bu uyarının ardından Akkuş Belediyesporlu oyuncular, sahada ilçe kaymakamı, çocukları ve arkadaşlarının top oynamaya başlaması üzerine antrenmanı yarıda kesti.

Takımla birlikte Bitlis’e giden kulüp Başkanı Soner Efil, böyle bir olayla ilk defa karşılaştıklarını belirterek Fair-Play ruhuna aykırı hareketlerinden dolayı İlçe Kaymakamı Tunahan Çil’i kınadıklarını söyledi. Yaşanan çirkin olaydan dolayı üzüldüklerini belirten kulüp Başkanı Efil, “biz Akkuş Belediyespor olarak evimize gelen tüm takımları centilmence karşılayıp her türlü ihtiyaçlarını karşılama noktasında bugüne kadar yardımcı olduk. Ancak burada yaşadığımız olayın hiçbir şekilde kabul edilebilir bir yanı yok. Takımımıza Psikolojik baskı yapmak için antrenmanı yarıda kesmemiz istendi. Biz daha sahadan çıkmadan ilçe kaymakamı ve sokağa çıkmaları dahi yasak olan çocukları sahada top oynamaya başladı. Resmen ilçe kaymakamının top oynayabilmesi için antrenmanımız yarıda kesildi. Bu çirkin olayı şiddetle kınıyoruz. Kaymakam Bey’i de Misafirperverliği öğrenmesi için Akkuş a davet ediyoruz ” dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci sosyal medya üzerinden yaşananlara tepki gösterdi.

Kaymakam Tunahan Çil Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’yi arayarak özür diledi

Türkiye Voleybol (TVF) 1. Lig B Grubunda mücadele eden Akkuş Belediyespor’un 16 Aralık Çarşamba günü TÜRŞAD ile oynadığı erteleme maçı öncesi yaşanan talihsiz olayla ilgili İlçe Kaymakamı Tunahan Çil Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’yi arayarak özür diledi. Kaymakam Çil, Akkuş Belediyespor ile dost ve kardeş olduklarını, ortada hiçbir şekilde art niyet olmadığını ve yaşanan olayın yanlış lanse edildiğini belirtti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!