Karadeniz Bayrak
Son Dakika
22 Ocak 2021 Cuma

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

22 Aralık 2020 Salı, 03:50

 SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

Sokak hayvanlarını korumaya ve sahiplendirmeye yönelik çalışmalar yürüten Altınordu Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında da can dostları unutmuyor.

Kış mevsimiyle birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için belirli aralıklarla mama çalışmaları yürüten ekipler, özellikle pandemi sürecinde yiyecek bulma ihtimali azalan sokak hayvanlarının beslenmesine daha fazla özen gösteriyor.

Sokağa çıkma kısıtlamalarında ekipler, şehrin farklı noktalarındaki açık alanlardaki beslenme noktalarının yanı sıra park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşlar için kuru mama bırakarak, sulukları doldurdu. İhtiyaç duyulan noktalara da yeni besleme odakları yerleştirildi. İlçede bulunan beslenme odaklarının temizlik işlemlerini ve mama ve su takviyelerini düzenli olarak yapan Altınordu Belediyesi’nin bu çalışmalarına gönüllüler de destek veriyor.

 Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmanın mümkün olduğunu belirten belediye yetkilileri tüm vatandaşlardan sokak canlılarına hassasiyet göstermelerini istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!