Karadeniz Bayrak
Son Dakika
22 Ocak 2021 Cuma

Başkan Aşkın Tören 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti

22 Aralık 2020 Salı, 13:00

Başkan Aşkın Tören 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti

KARADENİZ BAYRAK-2020

ORDU’nun Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyareti sırasında kadınlara müjdeler verdi. Tören, “150 kadınımıza tekstil sektörü ile ilgili formasyon kazandıracağız. Ayrıca kadınlarımızın bahçelerinde ürettiği ürünleri de satın alıp Lezzet Durağı’nda halkımıza sunacağız” dedi.

KADINLARA İSTİHDAM KAPISI!

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Tören, gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirecekleri projelerden bahsetti.

Yazılı ve görsel basının pandeminden en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini aktaran Başkan Tören, basın kuruluşları ve emekçilerin yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Altınordu için önemli projeleri olduğunu aktaran Tören, Ordu’nun il oluşunun 100. yılında önemli etkinlikler yapacaklarını söyledi.

Altınordu’da her kesimi düşünerek projeler yaptıklarını söyleyen Tören, Karacaömer Mahallesi’nde kadınlara özel bir merkez oluşturacaklarını kaydetti.

Aile ekonomisine katkı

Tekstil sektöründeki eleman ihtiyacını karşılamak için Kalkınma Ajansı marifetiyle aldıkları 1 milyon lira hibeyle Karacaömer Mahallesi’ne uygulama merkezi kuracaklarını belirten Başkan Tören, burada 150 kadının tekstil ile ilgili eğitim alıp, aile ekonomisine katkı sunacaklarını söyledi.

Lezzet durağı!

Altınordu’da bir mahallede ‘Lezzet Durağı’ oluşturacaklarını aktaran Tören, “Burada yine kadın üreticilerimizin bahçelerindeki sakarcasından nanesine kadar ürünler satın alınıp halkımıza sunulacak. Bu sayede turizm ve istihdama da katkı sunacağız.” dedi.

19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise pandemi döneminde yazılı ve görsel basının yaşadığı sıkıntılardan bahsederken, Başkan Tören’e ziyareti için teşekkür etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!