Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Şubat 2021 Pazar

KAYMAKAM EMRULLAH TEMİZKAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

KAYMAKAM EMRULLAH TEMİZKAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

26 Ocak 2021 Salı, 23:12

KAYMAKAM EMRULLAH TEMİZKAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ/AHMET BAYRAK-ORDU

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı. Kaymakam Temizkan’ın yerine Muş’un Malazgirt İlçesi Kaymakamı Emre Yalçın atanırken  Malazgirt İlçesi Kaymakamlığına ise Ordu’nun Akkuş İlçesi Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer atandı.

Nusaybin Kaymakamlığından Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atanan Emrullah Temizkan, Nusaybinlilere hitaben bir veda açıklaması yaptı.

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Temizkan tarafından yapılan açıklama şöyle,

“Değerli Nusaybinli Hemşerilerim. İçişleri Bakanlığımızın takdirleriyle altı aydır onurla görev yaptığım Nusaybin’e ve sizlere arz-ı veda ediyorum.

Erişilebilir bir Kaymakamlık yapacağıma ve ‘Kimsesizlerin Kimi’ olacağıma dair vermiş olduğumuz taahhüde sadakatle bağlı kalıp yaptığımız çalışmalarla devletimizin şefkatli yüzünü göstermenin gayreti içinde oldum.

Eşsiz tarihinin yanında samimiyetle ve muhabbetle dolu olan ve hizmetinde bulunmaktan her zaman onur duyduğum bu ilçede sizlerle sevindik ve sizlerle üzüldük. Acılarınız acımız, sevinçleriniz sevincimiz, mutluluklarınız mutluluğumuz oldu. Kaymakamlık ve Belediye gibi sorumluluğu ağır emanetleri taşırken, her görevi mükemmel yapmanın zorluğunu takdirlerinize sunuyorum.

Hizmetlerin ve yatırımların gerçekleşmesinde ortak akıl, birlikte yönetim ve istişare anlayışını hakim kılma gayreti içinde oldum. Çalışmalarımızda bize destek veren sayın valimize, sayın milletvekillerimize, ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluş çalışanlarının yöneticilerine, muhtarlarımıza, meslek ve STK temsilcilerine, basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Nusaybin’den Mardin’e taşınırken gönlümüzün ve kapımızın sizlere sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi isterim. Sevinçlerinizle mutlu olacak, üzüntülerinizle kederleneceğim. Bu duygularla Nusaybinli kardeşlerimden helallik diliyorum. Sağlık ve mutlulukla kalın. Allah’a emanet olun.”

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı. Emrullah Temizkan kimdir?

1984 yılında Bingöl’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lise eğitimini Bingöl’de tamamladı.

2007 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Bir süre Sosyal Güvenlik Kurumunda uzman yardımcılığı görevini yaptıktan sonra 2010 yılında Mardin Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bir yıl süreyle Fransa’da Sorbonne Üniversitesinde dil eğitimi gördü.

Ordu Ulubey, Ordu Kabataş, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı ardından 14 Temmuz’da yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Nusaybin’e atandı.

Temizkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!