Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

Ulubey Belediyesi maden ocağını ruhsatsız mı işletiyor?

Ulubey Belediyesi maden ocağını ruhsatsız mı işletiyor?

31 Ocak 2021 Pazar, 21:37

Ulubey Belediyesi maden ocağını ruhsatsız mı işletiyor?

KARADENİZ BAYRAK/ORDU

ULUBEY’DE ORGANİZE İŞLER

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ulubey Belediyesi tarafından  ruhsatsız işletildiği iddia edilen Ulubey ilçesindeki maden ocağına gitti. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Ordu ili Ulubey ilçemizde enteresan işler oluyor. İlçe merkezindeki taşocağının ruhsatı yok. Ruhsatı olmadığı halde Ulubey Belediyesi hem kendi kamyonları, hem de kiraladıkları iş makinalarıyla oradan taş çıkarıp satıyor. Bununla ilgili çok sayıda şikayet var.  Belediye Meclisi’nde de bu konu gündeme gelmiş. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına 30 Aralık’ta bir şikayet başvurusu var. Buna 15 Ocak 2021’de cevap gelmiş. İlgili yazıda bakanlık “bahse konu alanda herhangi bir maden ruhsatı ya da hammadde üretim izni yoktur” diye açıkça cevap vermiş ve Ordu Valiliğini göreve davet etmiştir. Peki ruhsatı olmayan alandan belediye hangi gerekçeyle taş çıkarıyor ve satıyor?  Bunların kaydı nasıl tutuluyor? Yani kime ne kadar taş sattınız ve karşılığında parayı hangi şekilde nereye aldınız? Bu konular valiliğe ve Kaymakamlığa şikayet edildiğinde gerekli işlemler yapılmış. Burada gelmiş emniyet tespit yapmış. Buradaki sorun gibi Güvenyurt’ta da aynı sorun var. Dün de Güvenyurt’ta bu şekilde kaçak bir taş ocağı yine Ulubey Belediyesi tarafından enteresan bir şekilde işletiliyor. Orada da bu olay Jandarma tarafından tespit edilmiş. Ordu valiliğinin belediyeye bu konu ile ilgili tespit yapıp ceza kestiğine dair duyumlarımız var. Bunlar doğru mudur? Böyle bir cezai işlem veya tespit  yapılmışsa diğer adli süreçler başlamış mıdır?  Ulubey  Kaymakamlığının gerekli işlemleri yapması nedeniyle belediye başkanı tarafından  kaymakamın da hedef alındığı bilgisi var.

“Kaymakam hakkında düzmece haber yap, görevden alalım”

Belediye Başkanı tarafından perde arkasından kaymakama mobbing yapıldığı,  hatta Ordu’daki bir haber ajansı temsilcisine kaymakam aleyhinde yazı yaz, düzmece haber yap biz de bunu buradan görevden aldıralım dendiği bilgileri var. Bu olacak iş midir? Bu ne cürettir. Eğer devlet bir kaymakamına sahip çıkmıyorsa o da ayrı bir acziyettir. Sonra burada itiraz koyan muhtarlarımıza “sen Adıgüzel’in adamısın” deniyor. Şunun buradan bilinmesini istiyorum. Burada seçilmiş muhtarlar o değerli insanlar, ne Adıgüzel’in adamıdır,  ne Sn.Torun’un adamıdır, ne Sn.Taşçı’nın, ne Sn.Gündoğdu’nun, ne de Sn.Enginyurt’un adamıdır. Burada seçilmiş muhtarlar milletin adamıdır. Bu şekilde abuk sabuk ifadelerle kimsenin kabul etmeyeceği şeyleri yapmayın. Burayı haber yapan gazeteci hedef alınıyor. Abonelikleri baskı ile iptal ediliyor.  Burada enteresan işler oluyor. Sayın valimizi de buradaki belediyenin AK Parti olması dolayısıyla ilgili partinin yetkililerini göreve davet ediyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!