Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

Ordu Valisi Tuncay Sonel vatandaşa elleriyle simit dağıttı 

Ordu Valisi Tuncay Sonel vatandaşa elleriyle simit dağıttı 

08 Şubat 2021 Pazartesi, 23:36

Ordu Valisi Tuncay Sonel vatandaşa elleriyle simit dağıttı

Ahmet BAYRAK(Ordu)

Ordu Valisi Tuncay Sonel, katıldığı bir program sonrasında bir simit satıcısının tezgahında bulunan tüm simitleri satın alarak vatandaşa kendi elleriyle dağıttı, kavrulmuş fındık satan vatandaştan aldığı fındıkları da caddede bulunan vatandaşlara ikram ettirdi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, 2021 Afet Yılı etkinlikleri kapsamında Ceren Özdemir Meydanı’nda kurulan AFAD,112 ,Kızılay standını  ziyaret etti. Vali Sonel, yaptığı açıklamanın ardından  sosyal mesafeye dikkat çekerek , bilgilendirici broşürler dağıttı.

Vali Sonel;Ülkemizin tamamında olduğu gibi Ordu’muzda da hafif bir vakalarda artış olmaya başladı ama biz sahadayız. Denetimlerimizi yapıyoruz. Ben şunu özellikle ifade ediyorum; lütfen rehavete kapılmayın. Devletimiz ve vatandaşlarımızın iş birliği ile inşallah bu koronavirüs illetini hep birlikte aşacağız. Ancak bunu aşmak için uymamız gereken kurallar var. Lütfen cenazelere gitmesinler. Fatiha’yı uzaktan okusunlar, rabbim kabul eder. Nişandır, düğündür, özellikle akşamları ev gezmeleri olmak üzere toplu halde bulunmasınlar. Maskelerimizi düzgün takalım. Mesafe kurallarına uyalım, temizliğe dikkat edelim. Devletimizin bütüm birimleriyle bu COVİD-19 illetine karşı Sağlık Bakanlığımızca alınan kararlara uymak için çaba sarf ediyoruz. Lütfen ama lütfen dikkat edelim

Aşılarımızı da vurduralım. Kademe kademe aşılar yapılıyor. İnşallah sıra bize geldiğinde bizde vurduracağız. Sıramızı bekliyoruz. Çünkü kimsenin hakkına girmek istemiyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!