Karadeniz Bayrak
Son Dakika
26 Eylül 2021 Pazar

GÜRGENTEPE’YE DEV BAYRAK

GÜRGENTEPE’YE DEV BAYRAK

15 Şubat 2021 Pazartesi, 23:27

GÜRGENTEPE’YE DEV BAYRAK

Ahmet BAYRAK/KARADENİZ BAYRAK

ORDU´nun Gürgentepe ilçesinde gençler, iş insanları ve derneklerin katkılarıyla 96 metrekarelik dev Türk bayrağı hazırlandı. Bayrak, 40 mahallenin görebileceği yüksek bir tepede, göndere çekildi.

Gürgentepe ilçesine bağlı Muratcık ve Cumhuriyet mahallelerinde yaşayan gençler, iş insanları ve dernekler el ele vererek ilçede dev bir Türk bayrağını göndere çekmek için kolları sıvadı. Gençlerin girişimleriyle 32 metrelik bir direk ve 96 metrekarelik Türk bayrağı hazırlandı. Dev Türk bayrağı, 40 mahalleden görülebilecek Muratcık ve Cumhuriyet mahallelerinin zirvesine getirildi. Belediye ekipleri, vatandaşların da yardımıyla Türk bayrağını göndere çekti, ardından hep birlikte İstiklal Marşı okundu.

`BAĞIMSIZLIĞIN VE ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİ´

İlçe Kaymakamı Hasan Taş, bayrağın asılmasında emek harcayan gençlere teşekkür ederek, “Bayrak, bir ülkenin bağımsızlığını ve özgürlüğünü simgeleyen en önemli simgelerinden biridir. Bizler de Türk bayrağımızı en yükseklere çıkarmakla mükellefiz” dedi.

`40 MAHALLEMİZ, BAYRAĞIMIZI GÖREBİLECEK´

Bayrağın asıldığı yere piknik alanı inşa edeceklerini söyleyen Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin, “Bu bölgedeki yaklaşık 40 mahallemiz, bayrağımızı görebilecek. Havası çok güzel bir yer, diğer Mahallelerimizdeki gençlerimiz derneklerimiz iş adamlarımız böyle bir çalışma yapmak isterlerse  Kaymakamımızla birlikte hem maddi hem manevi yanlarında yer alacağız.Burası inşallah ilerde çok daha güzel bir alan olacak” diye konuştu.

 

`MAHALLELİ OLARAK ÇOK GURURLUYUZ´

Mahalle sakinlerinden Fatma Demirci, “Türk bayrağı mahallemize dikildiği için çok gururluyuz ve şeref duyduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kıymet Şanlı ise, “Bayrağı buraya dikenlere çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bir de piknik alanı yapılacak, çok güzel bir yer olacak. Bayrağı, birçok mahalleye görüyor. Sabah kalkınca bayrağın dalgalandığını görünce ağlamam geliyor” dedi.

Mahalle muhtarları da bayrağın dikilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, bayrağa gözü gibi bakacaklarını ifade etti.

Mahalle gençlerinden olan Erdal Erdoğdu, “Çocukluktan bu yana gerçekleştirmek istediğimiz hayalimizi bugün icra ettik. Bayrağımızın dikilmesinde yardımlarını esirgemeyen Gürgentepe belediye başkanımız Yaşar Şahin ve bizlere yer tahsisi konusunda 2 dönüm arazi bağışlayan  Celal Şahin ve Yaşar Şahin’e teşekkür ederiz” dedi.

Mahalle sakinleri göndere çekilen dev Türk bayrağını sevinçle karşıladı.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!