Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

SALGIN GÖLGESİNDE KADINLAR GÜNÜ!

SALGIN GÖLGESİNDE KADINLAR GÜNÜ!

10 Mart 2021 Çarşamba, 01:21

SALGIN GÖLGESİNDE KADINLAR GÜNÜ!

Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilciliği Kadın Komisyonu Üyesi Nuray Savaşkan, “dünyayı sarsan covid-19 salgını en çok kadınlarımızı etkilemiştir. Devlet tarafından bazı destekler sağlansa da, pandemi döneminde işinden olanların çoğunu kadınlar oluşturmuştur.” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin ve üyeler, Ordu Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nde 8 Mart Kadınlar Günü kapsamında bir araya geldi. Açıklamalarda bulunan Kadın Komisyonu Üyesi Nuray Savaşkan, “Türk kadınının konumunu, sorunlarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini paylaşmak için bir fırsat olarak değerlendirdiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Türkiye Kamu-Sen olarak kadınlarımızın toplumda hak ettiği yeri bulması açısından yapılacak tüm çalışmalara destek vereceğimizi ifade ediyoruz.” diye konuştu.

“Kadınlarımız olumsuz etkilendi”

‘En değerli varlığımız olan kadınlarımızın şiddet konusu ile birlikte ele alınması ise, tarihinde kadını el üstünde tutan bir toplum olarak bizim için çok üzücü neredeyse utanç verici bir durumdur’ diyen Savaşkan, sözlerine şöyle devam etti; “Kadının olduğu yerde şiddetin değil, sevginin artması gerekir. Kadın cinayetlerinde geldiğimiz son noktanın görülmesi, bu acının iliklerimize kadar hissedilmesi ve faillerinin en ağır şekilde cezalandırılması yönünde toplumun bütün kesimlerinde oluşan, ortak kanaati önemsiyor ve destekliyoruz. Hiç bitmeyen kadın cinayetlerine seyirci kalmak istemiyoruz. Bütün bu sorunların yanında dünyayı sarsan covid-19 salgını da en çok kadınlarımızı etkilemiştir. Covid 19 süreci öncesinde de var olan kreş sorunu, salgınla birlikte çok daha vahim bir hal almış, aile yaşantısını kökünden değiştirmiştir. Ayrıca, bu süreçte evde kalma oranları arttığı için aile içi şiddet de en çok kadınlarımızı olumsuz etkilemiştir.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!