Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

MEDYA VE SORUNLARI IĞDIR’DA TARTIŞILDI

MEDYA VE SORUNLARI IĞDIR’DA TARTIŞILDI

22 Mart 2021 Pazartesi, 20:43

 

MEDYA VE SORUNLARI IĞDIR’DA TARTIŞILDI
Yerel medya becerilerinin geliştirilmesine yönelik basın mensupları ve medya alanındaki aktörler arasında ağ oluşturma ve işbirliğini geliştirmek amacıyla Iğdır’da basın çalıştayı yapıldı.
Iğdır Gazeteciler ve İletişimciler Derneği’nin Ankara Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Projesi adlı kapsamındaki çalışma 19-22 Mart tarihleri arasında Iğdır’da gerçekleştirildi.
Çalıştaya büyük kısmı yakın çevredeki meslek örgütlerinin başkan ve temsilcileri olmak üzere 30’u aşkın kişi katıldı.
Katılımcılar, toplantı öncesinde Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim ve Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan’ı da ziyaret ettiler.
Iğdır TSO salonunda yapılan toplantılarda da basının sorunları ele alındı. Toplantılardan konuşan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili Feridun Özsoy; basın mensuplarının yeni kanunlar ile mesleki açıdan daha iyi konumuna gelmesi gerektiğini belirterek, “İnternet yasasının bir an önce çıkarılmalıdır. Yine medyada koronavirüsün olumsuz etkileri oldu. Reklâm gelirlerinin kesilmesi sonucu gazeteler ekonomik olarak sıkıntı yaşıyor. Kısa çalışma ödeneği devam etmeli. Yine gazetelere hibe ve uygun faizli krediler sunulmalı. Gazetelere kamu bankalarının reklamları kanunlarla verilebilmeli” diye konuştu. Daha sonra bölge illerden gelen gazeteciler çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen de katıldı. KARADENİZ BAYRAK

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!