Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

ORDUSPOR SAMSUNSPOR MAÇINA GAZETECİLER ALINMADI

15 Mart 2015 Pazar, 02:57

ORDUSPOR SAMSUNSPOR MAÇINA GAZETECİLER ALINMADI
ORDUSPOR: 0 SAMSUNSPOR: 0
Turnikelerin bozuk olması nedeniyle maça girmek için gelen samsunsporlu taraftarlar maça 20 dakika gecikmeli girebildi.
KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ/ORDU/25.09.2011
Yıllardır Orduspor maçlarına girerek okurlarına haber ulaştırmaya çalışan Gazetemiz İmtiyaz sahibi Ahmet Bayrak başta Olmak üzere Mustafa Poyraz ve birçok gazeteci bugün Ordu 19 Eylül stadında oynanan Orduspor Samsunspor maçına alınmadılar. Maça girmek için istenilen tüm evraklar Gençlik Spor İl Müdürlüğüne verilmiş olmasına rağmen kapıda bulunan görevlinin Valiliğin kesin talimatı ve vermiş olduğu liste bulunduğunu  bunun haricinde içeriye kimseyi almamız  mümkün değil demesi üzerine bazı basın mensupları bilet alarak maç izlemeye girerken bazıları ise evine gitti.
Ordu’da görev yapan basın mensupları Orduspor Samsunspor takip etmek üzere 19 Eylül Stadyumu’na gittiklerinde kapıda akreditasyon sürpriziyle karşılaştılar. Ordu’da yayın hayatını sürdüren bazı haftalık gazete sahipleri maç öncesi akreditasyon kartlarını almak üzere stad girişine geldiklerinde akreditelerinin yapılmadıklarını gördüler. Yetkililerden bilgi almaya çalışan basın mensuplarının çabaları da bir sonuç vermeyince stada giremeyen basın mensupları bilet alarak maçı izleyebildi. GERÇEK EMEKÇİLERDE ALINMADIOrduspor’un Samsunspor karşılaşması öncesi 19 Eylül Stadyumu’na maçı takip etmek için giden Ahmet Bayrak ve Mustafa Kemal Poyraz gibi mesleğin içerisinde aktif olarak görev yapan kişilerin stada alınmaması tepki topladı. Gece gündüz Ordu’da ki tüm toplumsal olaylarda haber peşinde koşan Karadeniz Bayrak Gazetesi Sahibi Ahmet Bayrak ve Orduspor’un deplasman maçlarını dahi kaçırmadan cebinden para vererek spor muhabirliği yapan Mustafa Kemal Poyraz’ın da akreditasyonunun yapılmaması medya temsilcileri arasında da skandal olarak yorumlandı. SARI BASIN KARTI VARStada alınmayan gazeteciler yetkililere tepki gösterirken, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün keyfi uygulama içerisinde olduğunu iddia ettiler. , Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilisi Ordu Valiliğinin talimatıyla bu uygulamayı yaptıklarını belirttiler. Akreditasyonlarının neden iptal edildiğinin açıklamasını isteyen gazeteciler, bizlere yapılan bu haksız uygulamaların yanında diğer haksızlıkların da giderilmesini  gerektiğini belirterek konu ile ilgili Ordu Valiliğinin açıklama yapmasını istediler. 6-7 Eylül tarihinde yapılan kurulda Sarı basın kartı almaya hak kazanan bir gazetecinin akreditasyonunun neden yapılmadığı ise merak konusu oldu.
Gazeteci Mustafa Kemal Poyraz, Orduspor Samsunpor karşılaşması öncesi takip ettiği maçların akreditasyon kartlarını göstererek, “ Benden başka bu maçların tümünü takip eden bir spor yazarı olmadı. Ne hikmetse prosedür gereği, başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, TSYD ve Ordu Valililiği olmak üzere bazı arkadaşları men etmişler. Bugün tribüne gideceğim. Ben buradan bundan önce bu akreditasyonları yapıp bugün bu akreditasyonları iptal edenlere sormak istiyorum. Ne değişti? Ben 12–13 gün önce gazeteci ve spor yazarıydım bugün mü değilim? Ben burada Ordu Valisi’ne sormak istiyorum. Prosedür gereği, başta imtiyaz sahipleri, nasıl ve ne şekilde maça alınıyorlar? Şu da var Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin günlük çıkan gazetelere vermiş olduğu kriterle var, nedir bu, “ on tane gazeteci istihdam et, biz ilan verelim maçlara 3 tane spor yazarı kişileri alın. Bugün hiç bunlar denetleniyor mu? Üç kişiyle iki kişiyle gazete çıkarıyorlar. Taksici spor muhabiri gözüküyor. Sayın Valimin bu konuyu araştırmasını istiyorum.
ORDU VALİSİ GAZETELERİ DENETLESİN
 
Bugün her gazete ortalama 15 bin Tl ilan bedeli alıyorlar. Bunların şartları yerinde mi araştırılsın. Ben hergün gazetede spor yazıyorum. Ben 10 gün içerisinde ne değiştiğini öğrenmek istiyorum. Ordu’da Fenerbahçe Orduspor maçı ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasını benden başka hangi gazeteci takip etmiş. Bunları duymak istiyorum.
 
BAYRAK: SARI BASIN KARTI SAHİBİYİM
Karadeniz Bayrak Gazetesi imtiyaz sahibiyim. Bundan önceki maçlara hiçbir sıkıntı olmadan girdik. Bağkurluyum. Gazetenin aynı zamanda sahibi ve spor müdürüyüm. Orduspor Samsunspor karşılaşmasını izlemek için geldiğimizde bizi 19 Eylül stadyumu’na almıyorlar. Bunun hangi kriterle yapıldığını merak ediyorum. Kapıda bize Ordu Valiliği’nin bizi içeri alınmadığı söylendi. Ordu Valiliği 15 gün önce ben sarı basın kartı alırken onay verdi. Ben sarı basın kartı almaya hak kazandım. Bu olayları kınıyoruz. Biz bununla ilgili gerekli başvurularımızı yapacağız.
 
TARAFTAR MAÇA GECİKMELİ GİRDİ
Öte yandan maç öncesi Samsunspor taraftarları 15 dakika gecikmeli olarak stada girerken taraftarlar bu duruma isyan etti. Taraftarlar, “ Kapıda biletlerimizin kontrol edildiği gerekçesiyle maç başlamasına rağmen stada giremiyoruz. Karşılaşmaya biletsiz kimse girmedi. Şimdi ikinci yarıda maç izleyeceğiz” diyerek görevlileri protesto ettiler.
WWW.KARADENİZBAYRAK.COM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!