Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen den Basın Açıklaması

15 Mart 2015 Pazar, 02:57

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen den  Basın Açıklaması
Orduspor Kulüp Binasında düzenlenen toplantıya Başkan Nedim Türkmen’in yanı sıra Genel Sekreter Adem Türkmen, Altyapı Sorumlusu Ertan Bakır, Organizasyon, Halkla İlişkiler ve Reklam Sorumlusu Uğurcan Ataoğlu ve Medya Sorumlusu Murat Gürsoy  katıldı.
Türkmen yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.
Ligler 5 ağustos yerine 9 Eylül’ e kalınca bir toplantı daha yapma gereği duyduk. Orduspor 26 yıl sonra Süper Lig’ e çıktı. Bunun yansıması ilk olarak stadyumdan başladı. TFF geldi eksiklikleri rapor etti. Biz de çalışmalara başladık. Çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Stadyumumuzda yapılan çalışmaları sizler de gördünüz. Maraton tribünü ile ilgili şikâyetler var. Ama 1960 yılında yapılan bir stadyuma ancak bu şekilde tribün yapabiliyoruz. Güçlendirilmesi gerekliydi. Biz en fazla 2 yıl daha orada futbol oynayacağımızı düşünüyorum. Yeni stadyum için başbakanımız söz vermişti. Hep birlikte el ele vererek bir an önce yerini belirleyip, yılsonuna kadar temelini atmalıyız. Şehrin içinde biliyorsunuz güvenlik sorunu oluyor. Şehrin dışlında bir stadyum bizim işimizi görecektir. Bundan sonra takip edeceğimiz en önemli konu budur bundan sonra. Biz ne söylediysek takip edip bunları yerine getirdik. Tesislerimizde çok güzel çalışmalar yaptık. Yeni antrenman sahamızın çimleri 10 gün içinde geliyor. Süper lig yüksek standart demek ve biz de buna göre harekete ediyoruz.  Biz bu çalışmaları Orman Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ile yapalım istedik ama sınırlı kaldı. Kendi imkânlarımızla yaptık. İnşallah ordu arena stadı bizim dönemimizde yapılacak. Bunun takibini yapacağız siyasi olarak da.
Şike olayları nedeniyle 26 yıl sonra Süper Lige çıkmış bir takım olarak, çok da sevinmedik. Ortada bir belirsizlik var. Sponsorlar belirsiz. Maddi imkânlar belirsiz. Bu bizi de etkiliyor. Tabi biz Süper Lig’ e çıktığımızda ayakbastı diye tabi edilen 18 milyon gibi bir para telaffuz ediliyordu. Böyle bir para almadık. Şu an kadar 5.3 milyon aldık. Onlarla da eski borçları ödedik. Federasyona başvuran 3 oyuncu dışında kimseye borcumuz yok. Ağustos ve Eylül’ de 1.8’ er milyon lira gelecek. Daha sonra gelecekler ocaktan sonra gelecek. O paralar da ocak ayından sonra Digiturk’ le devam edilirse gelecek. Ve bu gelecek para da galibiyet ve beraberliklere bağlı. Yani,   takımın başarısına bağlı.
Futbolcularımızın sözleşmelerine şampiyonluk primi maddesi koyduk. Onları ödeyeceğiz. Zamana yaydık biraz. Bu maddeyi koyarken şehirden destek geleceğini düşündük ama bu destek gelmedi. Kendi imkânlarımızla bu primleri ödeyeceğiz.
Transferlerle ilgili konuşmak gerekirse youla ile yolumuz ayrıldı. Kendisi sağlık kontrolünde sakat çıktı. Volkan altın kamp performansında olumlu bulunmadı. Galatasaray’ dan aldığımız stoper Sinan, tecrübeye ihtiyacı vardı. Hocamızın raporu doğrultusunda almadık. Bulgaristan’ dan aldığımız Daniel için de hocamız değerlendiremeyeceğini söyledi ve 4 tane oyuncumuzu gönderdik.
Anlaştığımız futbolcular; Saso Fornezzi 3 yıllık, Garcia 2 yıllık, Nickening 2 yıllık, Gosso ile 3 yıllık anlaştık. Riberio ile kiralık anlaştık ama Haziran ayında bonservisini alma imkanımız var. Sağ tarafa Dalmat’ ı aldık 3 yıl anlaştık. Banahene ‘ yi aldık 3 yıllığına. Geçen yıl da çok istemiştik ama alamamıştık. Benim önümüzdeki sezon çok şey beklediğim oyunculardan birisi. Sergıo Zigjler ile 1+1 yıllık anlaştık. Culio ile büyük ihtimal Pazartesi imzayı atacağız. Ordu tarihinin, en pahalı transferlerinden biri.  4 yıllık anlaşacağız onunla. Bir tane daha forvet alacağız.
Biz Süper Lig’ e yeni çıktık gecen yıldan 9-10 oyuncumuz kaldı. 15 tane daha almak zorundayız. Biz bu sene bu oyuncuları alıp bir dahaki sene belki 2-3 oyuncu alacağız. Oturmuş bir takımımız olacak. Aldığımız futbolcuların kariyeri de oldukça iyi. Bunu ulusal basında da görüyorsunuz. Çok iyi bir takım kuruyoruz. İmza attırdığımız futbolcular peşinatlarını istiyorlar. Kendi kaynaklarımızla bunları yapıyoruz.
Biz yönetim olarak bunları yapıyoruz. Ordu’ dan beklentilerimiz neler diye bahsedecek olursak, kombineler umduğumuz gibi gitmedi bu sene. 300 lira 20 maç 15 liraya denk geliyor. Biz 30 trilyonluk takım kuruyoruz. Bunun bir bedeli var. Herkes bu bedeli ödeyecek. Tüm giriş kapıları değişti. Kartsız ve biletsiz girilemeyecek. Protokol tribünü dahil her yerde yeni düzenlemeler yaptık. Kombineler 3 Eylül’ e kadar satılacak. Daha sonra herkes biletlerini Biletix’ ten alacak. Biz taraftarımızdan taraf olup kombinelerini almalarını bekliyoruz. Lisanslı ürün almalarını bekliyoruz. Bunların hiçbirini yapmayıp takım neden oldu diye sormanın anlamı yok değeri de yok. Herkesten destek bekliyorum 1 aylık süreçte.
Önümüzdeki hafta SMS kampanyası başlatacağız. Kulübüne destek olacak taraftarımız mesajla bunu yapabilecek. Altyapısı hazırlanıyor. Biz hep proje üretmeye çalışıyoruz.
Kamplar yaptık, Slovenya, Hollanda, Bolu… Şike olayından sonra yaptığımız hazırlık maçları iddia programına alınmadı ve biz kamp masrafı olarak 400 bin lira harcadık. Şimdi biz valiliğe yazı yazdık Çambaşı yaylası için. Orada bir kamp merkezi kurmak istiyoruz. Bir senede harcadığımız kamp parasından daha az bedellerle oraya bir kamp merkezi kurabiliriz. Orada kros için de yerler var. Bunun için çalışmalar başladık.
Bunun dışında Ordu şehrinin ve taraftarlarının yanında olduğunu biliyoruz ama bunun göstergelerini söyledik. Bu anlamda ciddi katkılar bekliyoruz.
Sportif direktör olarak Volkan Ballı ile anlaştık. 7 yıl Fenerbahçe’ görev yapmış biri olarak, beklentilerimiz pek uyuşmadı. İşin ekonomik boyutu da var tabi. Başka bir arkadaşımızla anlaştık. O arkadaşımızın başarılı olacağına inanıyorum. Bu sorunu da böyle aştık.
Ankara’ daki turnuvaya katılıyoruz. İstanbul’ da bir açılış maçı yapmayı düşünüyoruz. Bununda çalışmalarını sürdürüyoruz.
72 milyonluk bir ülkede futbolcu sıkıntısı çekiliyor. Çok ciddi bir altyapı problemi var. İsveç’ ten 4 kişilik bir altyapı heyeti getireceğiz. Eylül ayının ortasından itibaren 2 ay burada kalacaklar ve altyapıda neler yapılması gerektiğinin en doğru yolunu bulacağız. Ordu’ da amatör takımlar dahil tüm takımların hocalarını da çağırıp bu işin nasıl olması gerektiğini bilen uluslar arası uzmanlarla getirip çözeceğiz.
Ayrıca bu sene yeni bir şey daha yapmayı düşünüyoruz. Orduspor’ un efsane ismi Üstün Türközer ile görüşüp, bir futbolcu izleme komitesi kurulmasını sağlayıp, Üstün Türközer’ i bu komitenin başına getirmek istiyoruz.
 
 
Başkan  Türkmen, yönetime takviye yapılması konusundaki eleştirilere yanıt verdi.
 
Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, yönetime takviye yapılması konusundaki eleştirilere sert yanıt verdi. Başkan Nedim Türkmen, 4.5 milyon lira borçla kulübü devraldıklarında eski yöneticiler başta olmak üzere birçok kişiye teklifte bulunduklarını ve destek bulamadıklarını söyledi. Başkan Türkmen, “Yönetime şuanda talip olan varsa bu bizim başarımızdır” dedi.
Türkmen, Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Emmanuel Cullio ile 1 milyon 900 bin  Euro bonservis bedeliyle anlaşma imzalayacaklarını söyledi.
1 milyon 900 bin Euro ile Ordu’nun tarihinin en pahalı transferini yaptığını söyledi. Yıldız futbolcuyla ilgili olarak Galatasaray Kulübü’yle büyük ölçüde anlaştıklarını vurgulayan Türkmen, “Oyuncu Emmanuel Cullio ilede anlaşıyoruz. Ordu’ya gelmek için çok para istiyor. Büyük ihtimal Pazartesi imzaları atıp kampa katacağız. 1 milyon 900 bin Euro bonservis bedeli var. Bir bölümünü şimdi ödeyeceğiz, bir bölümünü Haziran’da ödeyeceğiz. Ordu tarihinin en pahalı transferlerinden biri, ama çok önemli olduğunu düşünüyorum. Onunla 4 yıllık anlaşma yapacağız. Transferle ilgili bir forvet daha alacağız” dedi.
Teknik direktör Metin Diyadin’in isteği doğrultusunda 24 kişilik oyuncu kadrosu kuracaklarını, bir forvet transferi daha yaparak transfer çalışmasını tamamlayacaklarını belirten Türkmen, Orduspor’un bu sezon hedefinin ligde ilk 10’da yer almak olduğunu da söyledi.
YENİ FORMALAR
26 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkan Orduspor’da formalarda yenileniyor. Orduspor Yönetim Kurulu’nda Organizasyon, Reklam Ve Halkla İlişkiler Sorumlusu görevinde bulunan ünlü reklamcı Uğurcan Ataoğlu tarafından tasarlanan yeni formalar ve diğer meteryaller Orduspor Store Satış mağazalarında satışa sunulacak. Başkan Nedim Türkmen’le birlikte yeni Orduspor formasını tanıtan Uğurcan Ataoğlu, “Taklidi imkansız bir şekilde özel formalar üretildi. 1967 yılında Orduspor’un kurulduğu ilk yılda giyilen formanın aynısı üretildi. Sadece üzerinde fındık resmi var” diye konuştu.
ORDULULAR DAN DESTEK BEKLİYORUZ-
Ordulular’a da seslenen Başkan Nedim Türkmen sözlerini şöyle tamamladı: “Şehirden kombine bilet alarak, Orduspor’un lisanslı ürünlerinden alarak destek bekliyoruz. İşadamlarımızdanda reklam desteği bekliyoruz. Projelerimizi gerçekleştirmek için desteğe ihtiyacımız var. Yurtdışı kampına 400 bin liraya yakın paramız gitti. Bu paranın yarı fiyatına bir tesis yapabiliriz. Bunun için Çambaşı Yaylası’na kamp tesisi yapılması için Valiliğe yer konusunda yazı yazdık. Bu tesiside Orduspor’a kazandırmak istiyoruz dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!