Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

ORDUSPOR VE ÜNYESPOR ÇITAYI YÜKSELTECEK

15 Mart 2015 Pazar, 02:57

                                 SPOR YATIRIMLARINDA DA SÜPER LİGE ÇIKTIK
AK Parti İktidarı döneminde Ordu’ya spor alanında süper yatırımlar yapıldığını belirten Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Harun Çakır,” Spora yapılan yatırımlar beraberinde başarıları getirmiştir.Ordu bu sezon çifte şampiyonluk yaşamaktadır” dedi.
Ordu’ya sadece son üç yılda 25 milyon liralık spor yatırımı yapıldığını ifade eden Milletvekili Adayı Harun Çakır, “19 Eylül Stadı ışıklandırılmış ve gece maçına açılmıştır.Maraton tribünün üzerinin kapatılması için gerekli ödenek hazırdır.
Orduspor’umuza olduğu kadar Ünyespor’umuz içinde yatırımlar yapılmıştır.Ünye İlçe stadı büyük bir onarımdan geçirilmiştir.
Orduspor’un ve Ünyespor’un almış olduğu başarılarda spora yaptığımız yatırımların büyük katkısı vardır.
AK Parti iktidara geldiğinde Ordu’da 5 olan kapalı spor salonu sayısını 10’a çıkarttık.Ordu Merkeze 2500 kişilik kapalı spor salonu yaptık. Ünye’ye yeni bir salon inşaat ettik.Gürgentepe ve Gölköy’de kapalı spor salonları yaptık.
Ordu Merkeze yeni futbol sahaları kazandırdık.Sadece Ordu merkeze değil ilçelere de spor tesisleri yaptık.
Bugün amatör küme futbol maçlarında Kumru,Korgan, İkizce, Kabataş,Gölköy,Ulubey,Çamaş takımları başarı gösterebiliyorsa bunun altında yatan gerçeklerden birisi de ilçelere yapılan tesislerdir.
Ordu’da tüm spor brançlarının gelişmesi için gayret gösterdik. İki adet tenis kortu yapılmıştır.
Ordu Merkezde inşa ettiğimiz olimpik yüzme havuzu bitme noktasına gelmiştir.
Yaptığımız yatırımlarla spor alanında Ordu ulusal birçok turnuva ve şampiyonaya ev sahipliği yapabilmektedir” dedi.
ORDUSPOR VE ÜNYESPOR ÇITAYI YÜKSELTECEK
Orduspor’un süper lige, Ünyespor’un da 2. lig’e yükselmesi nedeniyle iki kulübü de kutlayan AK Parti Milletvekili Adayı Harun Çakır,” Orduspor’un süper lige çıkmasıyla futbol kamuoyunun gözü Ordu’da olacaktır. Ordu’ya yapılacak spor yatırımları da daha da artacaktır” şeklinde konuştu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!