Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Eylül 2021 Cumartesi

“YATACAK YERİNİZ VAR, HAPİS YATACAKSINIZ!”

“YATACAK YERİNİZ VAR, HAPİS YATACAKSINIZ!”

25 Haziran 2021 Cuma, 10:13

“YATACAK YERİNİZ VAR, HAPİS YATACAKSINIZ!”

“HİLMİ GÜLER!!! ERDOĞAN BU LAFLARI SANA SÖYLÜYOR”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Meclis’te yaptığı basın toplantısı ile Ordu Büyükşehir Belediyesindeki usulsüzlükleri anlatmaya devam etti. Erdoğan’ın dünkü açıklamasında Akpartili belediye başkanlarına “ihaleleri açık yapın gerekirse canlı yayınlayın” çağrısı için de Ordu’nun Akpartili Belediye Başkanı Hilmi Güler’e seslenerek “Hilmi Güler bu laflar bana değil, SANA SANA!!” dedi. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Ordu’da bugünlerde yeni bir imar planı yapılıyor. Sadece Şahincili Mahallesinde 25 dönüm alan imara açılmış. Ordu’da resmen bir imar borsası var. Parseller birleştiriliyor, parseller ayrılıyor. Vatandaşlarımızın haberi bile yok. Gezdikleri dolaştıkları caddeler, çocuklarıyla oyun oynadıkları parklar, oturdukları evler, yaşam alanları belki de bir takım kirli pazarlıkların konusu olmuş durumda. Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetiminin Ordu’ya verdiği zararı, Ordu’nun efsane belediye başkanları Süleyman Felek’le Yusuf Sırrı Furtun dahi mezarından kalkıp gelse tamir edemez.

Ordu’da bir önceki belediye başkanının uygulamalarını haklı olarak eleştirdiler. Biz bunları düzelteceğiz dediler. Fakat aynısını tekrar yapıyorlar. Birkaç örnek vereyim. Belde Evler’de sahile yapılan binayı iptal edip yıktılar, şimdi orayı tekrar yapılaşmaya açıyorlar. Durugöl’deki imarı iptal edip şimdi Durugöl’ü tekrar imara açtılar. İlküvez çöp sahasını üçlü konsorsiyuma vermişti bir önceki başkan, o sözleşmeyi iptal ettik dediler. Ancak şimdi duyduk ki aynı firmalara tekrar vermişler. Madem buralarda eski belediye başkanının yaptıklarının aynısını yapacaktınız, o halde neden iptal ettiniz. Sizin öncekinden ne farkınız var? İlküvez’deki çöp alanı konusunu daha kurcalayacağız. Eğer bir sözleşme iptal oluyorsa, tekrar yürürlüğe koymanız için tekrar ihale yapmanız lazım. Nasıl oluyor da iptal ettiğiniz sözleşmeyi aktif hale getiriyorsunuz? Hangi yöntemle, ihale yapmadan aynı kişilere bu işi verdiniz? Hatta önceki sözleşmede olan belediye payının dahi azaltıldığı söyleniyor. Eğer aynı sözleşme devam ediyorsa belediye payını nasıl azaltıyorsunuz? Yeni sözleşme yaptıysanız ihalesiz nasıl yaptınız? Bunların hesabını vereceksiniz. Sizin yatacak yeriniz yok! Aslında yatacak yeriniz var. Hepiniz hapis yatacaksınız. Er ya da geç bu ülkede namuslu savcılar, Akparti de dâhil namuslu siyasetçiler bu işe el atacaklar.

Akparti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş geçenlerde Ordu’da bir seçime müdahale etmeye kalktı. Daha önceden Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirdiği bir dublörü ve tetikçisi var. Onu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onu seçtirmek için, Numan Kurtulmuş kendi gövdesini koydu, üstüne de Hilmi Güler’i koydu. Ancak %90’ı Akpartili olan Belediye Meclisinde ikisi beraber bu adamı seçtirtemedi. Bu örnekte olduğu gibi, eninde sonunda namuslu siyasette de tarafsız adalette de yenilecek ve bunların bedelini ödeyeceksiniz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!